הפעוטה שנשכחה ברכב יצאה מטיפול נמרץ

התינוקת שנשכחה לפני שבוע בשיא החום ברכב המשפחתי בקריית גת - יצאה היום מטיפול נמרץ ומצבה ממשיך להשתפר: "הדבר המשמעותי הוא שהיא יצאה מכלל סכנה", אומרים בבית החולים. האב עדיין לא נחקר בחשד לרשלנות

האב ייחקר בהתאם לתוצאה הסופית (חדשות 2)

ממשיך להשתפר מצבה של התינוקת בת השנה שנשכחה בשבוע שעבר במכונית בקריית גת ונכון להיום - היא יצאה מטיפול נמרץ. אביה של הפעוטה השוהה לצד מיטתה בבית החולים עדיין לא נחקר בחשד לרשלנות, ובמשטרה מחכים לשיפור נוסף במצבה של התינוקת על מנת להתקדם בחקירה.

פרופסור מנחם שלזינגר, מנהל מחלקת הילדים בבית החולים ברזילי, תיאר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט את מצבה של התינוקת שנשכחה ברכב: "הדבר הראשון והמשמעותי הוא שסכנת החיים חלפה וכל האיברים הפגועים שהיו במצב קשה בימים הראשונים התאוששו מהסיטואציה הקשה".

למרות האופטימיות הזהירה, מציין פרופ' שלזינגר כי עדיין מוקדם לשמוח: "עכשיו צריך לראות עד כמה מצבה משתפר. בשבוע הבא אנחנו מתכננים לעשות לה בדיקות עדינות, כדי לבדוק את מצבה הכללי וגם להכין אותה לשיקום". 

בבית החולים ברזילי הוסיפו כי "בימים אלה התינוקת הוצאה מטיפול נמרץ, הבדיקות עכשיו יקחו יותר זמן עד שנראה אם יש פגיעות לטווח ארוך עקב גילה הצעיר של התינוקת". הצוות הרפואי עדיין בודק האם נגרם לה נזק מוחי בעקבות השעות הארוכות בהן שהתה במכונית בחום של יותר מ-60 מעלות.

יותר משבוע עבר - האב עדיין לא נחקר

יותר משבוע עבר מאז שכח האב את ביתו התינוקת ברכב המשפחתי במשך למעלה משעתיים בחום קופח - אך הוא עדיין לא נחקר על כך במשטרה. האב שנמצא רוב זמנו לצד משפחתו בבית החולים ברזילי, שם עדיין מאושפזת בתו התינוקת, קיבל "פס" מן המשטרה להגיע לתת עדות בדבר האירוע לאחר שיתייצב מצבה של בתו.

גורמים במשטרה מציינים כי "האב אינו מסכן את הציבור ואין חשש שיברח, לכן ניתנה לאב האפשרות לשהות בקרבת בני ביתו בשעה קשה זו. כיוון שרשלנות הינה עבירה תוצאתית, העבירה תלויה בתוצאה הסופית של הילדה", הדגישו במשטרה. "האב ייחקר בחשד לרשלנות או בחשד לרשלנות פושעת בהתאם למצבה של התינוקת".

האם גילתה את בתה במושב האחורי של המכונית

בשבוע שעבר הסיע האב את שלושת ילדיו לבית הספר ולמעון, אך שכח להוריד את בתו הקטנה במעון והשאיר אותה ברכב במשך 3 שעות, כשבחוץ מזג אוויר חם ושרבי. האם שהגיעה מאוחר יותר לקחת את הרכב, גילתה את התינוקת במושב האחורי כשהיא מעורפלת הכרה.

האם המבוהלת מיהרה להוציא את בתה מהאוטו וכפי שנראה בסרטון שהגיע לידינו, רצה לחנות הסמוכה לאביזרי רכב, כדי להזעיק עזרה. "היא באה אליי עם התינוקת על הידיים וצעקה 'אמבולנס, אמבולנס'", שחזר בעל החנות את שאירע. "ראיתי אמבולנס קרוב אז אמרתי לה 'שם, שם'. היא הייתה בהלם ולא הגיבה, אז לקחתי את התינוקת בעצמי והתחלתי לרוץ לאמבולנס".

כאמור, התינוקת אושפזה במצב קשה בבית החולים ברזילי, ורק היום יצאה מטיפול נמרץ.

תזכורת: כך נראתה האם רגע אחרי מציאת התינוקת

בואו לעקוב אחרי חדשות 2 בטוויטר