רעידת אדמה במצרים הורגשה בדרום הארץ

באילת, באר שבע ודימונה הרגישו הערב את רעש האדמה, שמקורו במצרים - 150 ק"מ דרומית לשארם א שייח'. פניות רבות הגיעו למכון הססמולוגי, אין נפגעים ולא נגרם כל נזק

האדמה רעדה גם בדרום (חדשות 2)

רעידת אדמה שהתרחשה הערב במצרים, כ-150 ק"מ דרומית לשארם א שייח', הורגשה גם בישראל. למכון הססמולוגי הגיעו דיווחים על רעידות מאילת, באר שבע ודימונה.

לא נמסר כל מידע על נפגעים או על נזקים. רעידת האדמה שפקדה את מצרים והורגשה גם בישראל הייתה בעוצמה של 5.5 בסולם ריכטר. הרעידה התרחשה סמוך לשעה 20:40 הערב.

רעידת האדמה האחרונה בישראל, בעוצמה 3.5 בסולם ריכטר, הורגשה בחודש ינואר השנה ברחבי הארץ. מהמכון הגיאופיסי נמסר כי מוקד הרעש היה בים, כ-40 קילומטר מערבית לחופי העיר חדרה. לא היו נפגעים ולא נגרם כל נזק ברעידה.

בשנה האחרונה אירעו מספר רעשי אדמה בישראל, הבולט שבהם אירע בפברואר 2008, אז התרחשה רעידת אדמה בעוצמה של 5.3 בסולם ריכטר, שמוקדה היה באזור שצפונית-מזרחית לעיר צור שבלבנון. הרעידה הורגשה ברוב שטחי ישראל, בסוריה ובלבנון. לא נרשמו נפגעים בנפש ולא נזקים למבנים. לפי הרישומים, הייתה זו רעידת האדמה החזקה ביותר בעשור האחרון.

לא מוכנים לרעידת אדמה

מדוחות ממשלתיים שפורסמו בחודשים האחרונים, עולה כי המוכנות האזרחית בישראל לרעידות אדמה נמוכה ביותר. מהנדסים ומומחים לרעשי אדמה מתריעים, כי ישנם בארץ מספר רב של מבנים מסוכנים שאינם בנויים לפי התקנים המקובלים בעולם המערבי.

מבנים אלו, שנבנו בעיקר עד לשנות ה-70, צפויים להינזק באופן משמעותי ברעידות אדמה בינוניות עד חזקות. כדי לעודד בעלי בתים לחזק אותם בפני רעידות אדמה, אישרה הממשלה בשנת 2005 תוכנית המאפשרת הקלות בניה בבניינים שאינם מוגנים.