ויקי בנט: "לא ציפיתי שכאן אמצא אותה"

אמה של דנה בנט ז"ל הגיעה היום למקום בו נמצאה גופתה של בתה, שש שנים לאחר שנעלמה. "לא חשבתי שכאן אמצא אותה, בצורה כה אכזרית", אמרה בנט באנדרטה המאולתרת שהקימו השוטרים. "חשוב לי לדעת בדיוק מה קרה. גם את הפרטים הקשים"

ויקי בנט, אמה של דנה ז"ל, הגיעה אחר הצהריים למקום בו אותרה גופת בתה, כשהיא מלווה בבני משפחתה וחברים. היא בכתה, התקשתה להסתיר את התרגשותה והדליקה נרות בגלעד שהקימו לזכרה השוטרים שעבדו במקום.

"אין לי מילים, קשה לי להאמין", אמרה ויקי. "לא חשבתי שכאן אמצא אותה, בצורה כה אכזרית. קשה לי לעכל. היה לי חשוב להגיע למקום ולראות איפה זה קרה". בנט סיפרה גם על הדרך שבה המשטרה בישרה לה את הבשורה הקשה.

"גם לשוטרים היה קשה, שהם ידעו וסחבו הכל בשקט בלי שאף אחד אחר יידע. והיה לי חשוב לדעת בדיוק מה קרה. גם את הפרטים הקשים. היה חשוב לי להיות עם כל צוות המשטרה שהיה אחראי על החקירה. הם חיזקו אותי, ולא ציפו כמוני לסוף קשה כזה", סיפרה אמה של דנה בנט ז"ל.

השוטרים הקימו אנדרטה מאולתרת

אווירה קשה שררה הבוקר במקום בו נמצאה גופתה של הנערה דנה בנט. חוקרי יחידת המרחב במחוז העמקים שסיימו את הסריקות בזירה לא דיברו הרבה, אבל פניהם אמרו הכל. שש שנים הם מלווים את התעלומה. מנסים להבין, לגלות פרטים ולשים קץ לכאב של המשפחה. אתמול הכל הסתיים והתעלומה הפכה לטרגדיה.

לאחר שעבודתם הושלמה, החליטו השוטרים לחלוק כבוד לצעירה שמצאה את מותה בנסיבות מיסתוריות. הם הקימו גל עד מאולתר והציבו על סלע גדול את תמונתה של דנה, הדליקו נרות והתייחדו עם זכרה במשך דקות.

דנה בנט. סוף עצוב (חדשות 2)

גם בעבור גלעד צלמון היה זה רגע לא קל. מפקח נפת הגליל המזרחי במרחב צפון של רשות העתיקות, לא היסס ונענה בחיוב לבקשת המשטרה לסייע בניסיונות לנסות ולפתור את התעלומה הגדולה. "התחלנו את העבודות שלנו במסווה של עבודות ארכיאולוגיות", הוא מספר. "מקום היה סגור ואנשים שטיילו במקום לא יכלו להתקרב אליו ולראות במה מדובר".

לדברי צלמון, בתחילת הסריקות של השטח המשתרע על כשלושה דונמים, הוא ואנשיו לא ידעו אחר מי הם מחפשים, אך הבינו במהרה כי מדובר בפרשה בעלת חשיבות ורגישות מיוחדת. "לאחר שגילינו שזו דנה בנט התרגשנו מאוד", משתף צלמון. "קיווינו שאולי אמה תוכל לחוש סוף סוף איזושהי הקלה".

יחד עם אנשי המשטרה, כך התגלה היום, לקחו חלק בחיפושים ובמציאת הגופה גם אנשי רשות העתיקות והם למעשה איתרו את חלקי גופתה של דנה בנט. "ביצענו חפירות ארכיאלוגיות במקום, ומצאנו ממצאי אדם וממצאים נוספים", סיפר לחדשות 2 גלעד סינמון מרשות העתיקות.

שרידי גופתה של גנה בנט נמצאו

פרשת היעלמותה של הנערה דנה בנט הגיעה השבוע לסיומה לאחר שש שנות חקירה. זאת לאחר שאתמול הותר לפרסום כי בשבוע האחרון מצאה המשטרה את שרידי גופתה. משפחתה של דנה הגיבה בתדהמה.

"אני שמחה שהתעלומה נפתרה", אמרה זהבה מזרחי, דודתה של דנה. "חשבנו שהיא מוחזקת בידי מישהו. אמא שלה לא תעבור על העניין בשתיקה עד שהיא תדע מי עשה לה את זה ולמה. אני כועסת על המשטרה - כמה הם חיפשו באותו מקום שבו היא נמצאה ולא הצליחו למצוא אותה. זה מחדל חמור שלהם".

אורטל מזרחי, בת דודתה של דנה, סיפרה על הפעם האחרונה שראתה. "דיברתי איתה בעשר וחצי באותו יום שבו היא נעלמה", שחזרה. "אמרתי לה שניפגש בבית, ולרגע לא חשבתי שלא אראה אותה יותר. בבוקר כשקמתי ראיתי את המיטה מסודרת והבנתי שקרה משהו כי היא ילדה אחראית והייתה מודיעה על כל צעד".

בימים האחרונים עסקו צוותי של ימ"ר עמקים ויחידות נוספות בחיפושים אחר הצעירה הנעדרת מאז שנת 2003. במהלך הסריקות נמצאו שרידי גופה, אשר על פי ממצאי המכון הפתולוגי באבו-כביר התבררו כשרידיה של דנה.

ירדה ממונית בטבריה באחת בלילה - ונעלמה

דנה בנט היא בת לאזרח ישראלי שעזב את הארץ לקליפורניה, והיא הגיעה לישראל לבדה בגיל 14. היא נקלטה בפנימייה בקיבוץ הדתי טירת צבי, ואחר כך עברה להתגורר בטבריה. למחייתה היא עבדה כמלצרית. בקיץ 2003 בנט עברה ניתוח לטיפול בכלי דם בראשה, ובעקבות הבעיה היא נזקקה לטיפולים קבועים בתרופות מיוחדות.

דנה נעלמה ב-1 באוגוסט 2003 בהיותה בת 18, לאחר שירדה ממונית בטבריה בשעה אחת בלילה ופתחה בצעדה לכיוון בית דודיה. דנה עלתה למונית לאחר סיום המשמרת שלה כמלצרית במסעדה ביחד עם חברתה שירן קוריה, וירדה בסמוך לאצטדיון הכדורגל בעיר. בשעה 01:45 נקלט אות מהטלפון הנייד שלה סמוך למושבה מגדל, אולם מאז - איש לא ראה אותה.

במהלך שש השנים האחרונות המשטרה עסקה בחיפושים נמרצים אחרי דנה. תיאורה של בנט תואר כך על ידי המשטרה: "עיניה כחולות-ירקרקות, גובהה של דנה בנט 1.67 סנטימטרים, מבנה גופה מלא, שיערה ארוך וצבע חום מתולתל. בפעם האחרונה בה נראתה, היא לבשה גופיה לבנה ומכנסי ג'ינס כחולים ובהירים. על אפה נקודת חן". 

סוף עצוב לפרשת דנה בנט:

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום

בת דודתה: היינו בין תקווה לייאוש