שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו; אמא של דנה: האמנתי שהיא בחיים

בני משפחתה של דנה בנט התבשרו על מציאת שרידי גופתה של בתם שהוגדה כנעדרת במשך 6 שנים. אמה ויקי התקשתה לקבל את ההודעה המרה. אביה עושה את דרכו לישראל

פרשת היעלמותה של הנערה דנה בנט הגיעה השבוע לסיומה לאחר שש שנות חקירה. זאת לאחר שאתמול הותר לפרסום כי בשבוע האחרון מצאה המשטרה את שרידי גופתה. משפחתה של דנה הגיבה בתדהמה. "כל השנים האמנתי שהיא בחיים, חיכיתי לבשורה משמחת ולא כואבת", אמרה אמש אמה, ויקי, לחדשות 2. "עדיין לא נפרדתי מדנה".

"יש תחושה של הקלה שהפרשה נגמרה כי חייתי בין ייאוש לתקווה", הוסיפה אמה של דנה. "רצינו לדעת מה עלה בגורלה, אבל אין מה לעשות - התעלומה נפתרה". 

למרות שטרם הועברו למשפחה כל פרטי החקירה, מתנחמת בנט בכך שיש לה כתובת לגשת אליה. "לפחות יהיה לי לאן ללכת ואיפה לבכות ולדבר איתה", אמרה. "וזאת למרות הקושי, ולמרות השנים שהייתי אופטימית והייתי בתקווה גדולה שאקבל בשורה שבתי חיה".

בנט שיבחה את עבודת המשטרה. "תמיד עודכנתי ושיתפו אותי בכל דבר, ואני יודעת שלא הניחו לתיק ולו לרגע", אמרה. "הם עבדו ימים ולילות ועשו עבודת קודש. אני מלאה תקווה שמקרה זה רק ייחזק וייתן תקווה להורים שילדיהם נעדרים כי גם לאחר שנים תיפתר התעלומה".

הדודה: אני כועסת על המשטרה

"אני שמחה שהתעלומה נפתרה", אמרה זהבה מזרחי, דודתה של דנה. "חשבנו שהיא מוחזקת בידי מישהו. אמא שלה לא תעבור על העניין בשתיקה עד שהיא תדע מי עשה לה את זה ולמה. אני כועסת על המשטרה - כמה הם חיפשו באותו מקום שבו היא נמצאה ולא הצליחו למצוא אותה. זה מחדל חמור שלהם".

אורטל מזרחי, בת דודתה של דנה, סיפרה על הפעם האחרונה שראתה. "דיברתי איתה בעשר וחצי באותו יום שבו היא נעלמה", שחזרה. "אמרתי לה שניפגש בבית, ולרגע לא חשבתי שלא אראה אותה יותר. בבוקר כשקמתי ראיתי את המיטה מסודרת והבנתי שקרה משהו כי היא ילדה אחראית והייתה מודיעה על כל צעד".

האב בדרך לישראל

בימים האחרונים עסקו צוותי של ימ"ר עמקים ויחידות נוספות בחיפושים אחר הצעירה הנעדרת מאז שנת 2003. במהלך הסריקות נמצאו שרידי גופה, אשר על פי ממצאי המכון הפתולוגי באבו-כביר התבררו כשרידיה של דנה.

המשטרה עדכנה את בני משפחתה, שקיוו כי למרות כל השנים הארוכות, יזכו לבשורות טובות. אביה, השוהה בארצות הברית, יוצא לישראל. החוקרים ממשיכים כעת לבדוק את נסיבות מותה של הנערה, כאשר על מרבית פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום גורף.

ירדה ממונית בטבריה באחת בלילה - ונעלמה

דנה בנט היא בת לאזרח ישראלי שעזב את הארץ לקליפורניה, והיא הגיעה לישראל לבדה בגיל 14. היא נקלטה בפנימייה בקיבוץ הדתי טירת צבי, ואחר כך עברה להתגורר בטבריה. למחייתה היא עבדה כמלצרית. בקיץ 2003 בנט עברה ניתוח לטיפול בכלי דם בראשה, ובעקבות הבעיה היא נזקקה לטיפולים קבועים בתרופות מיוחדות.

דנה נעלמה ב-1 באוגוסט 2003 בהיותה בת 18, לאחר שירדה ממונית בטבריה בשעה אחת בלילה ופתחה בצעדה לכיוון בית דודיה. דנה עלתה למונית לאחר סיום המשמרת שלה כמלצרית במסעדה ביחד עם חברתה שירן קוריה, וירדה בסמוך לאצטדיון הכדורגל בעיר. בשעה 01:45 נקלט אות מהטלפון הנייד שלה סמוך למושבה מגדל, אולם מאז - איש לא ראה אותה.

במהלך שש השנים האחרונות המשטרה עסקה בחיפושים נמרצים אחרי דנה. תיאורה של בנט תואר כך על ידי המשטרה: "עיניה כחולות-ירקרקות, גובהה של דנה בנט 1.67 סנטימטרים, מבנה גופה מלא, שיערה ארוך וצבע חום מתולתל. בפעם האחרונה בה נראתה, היא לבשה גופיה לבנה ומכנסי ג'ינס כחולים ובהירים. על אפה נקודת חן".

גם פרס של 100 אלף דולר לא עזר

מאז היעלמותה יצאה המשטרה למספר מבצעי חיפוש גדולים. בנוסף נעצרו מספר אנשים בחשד למעורבות בפרשה, אך הם לא הובילו להתקדמות בחקירה. בשנת 2005 נשלחה לסוכנות הידיעות הצרפתית הודעה מטעם ארגון שקורא לעצמו "חופשיי הגליל", ובו נכתב כי הוא מחזיק את בנט בידיו.

בני משפתה של בנט שהגיעו לישראל הבינו שחקירת המשטרה הגיעה למבוי סתום, הם עירבו את עמותת 'יחדיו עם אחד' והציעו פרס של 50 אלף דולר לכל היודע דבר על מקום הימצאה. מאוחר יותר הפרס גדל ל-100 אלף דולר, אבל לא גם זה לא עזר. דנה לא נמצאה - עד השבוע.

גופתה של דנה בנט נמצאה - סיקור מיוחד

האחרונה שראתה את דנה בנט מדברת

בת דודתה של דנה: היינו בין תקווה לייאוש

כך אמורה הייתה להיראות דנה בנט היום

עקבו אחרי הטוויטר של חדשות 2