מה עושה טלי פחימה עם כאפייה?

פעילת השמאל טלי פחימה ממשיכה בפרובוקציות: אתמול הצטופפה פעילת השמאל יחד עם אלפים רבים שפקדו את האצטדיון העירוני בכפר כנא - על מנת לציין את יום הנכבה. והיה לה גם מה לומר: "מה עושים אחמד טיבי ומוחמד ברכה בכנסת, כשיש כיבוש ואנשים שהרסו את עזה?". כמה מהנוכחים בעצרת העידו: פחימה התאסלמה

פחימה והכאפייה, אתמול בעצרת בכפר כנא (אתר alarab.co.il)

על ה"רומן" של טלי פחימה עם הפלסטינים כבר שמענו לא פעם, אבל כנראה שאתמול נשבר שיא חדש במערכת היחסים המיוחדת בין המגזר הערבי לפעילת השמאל הקיצוני המפורסמת במדינה. אתמול הופיעה פחימה בעצרת שערכה התנועה האיסלאמית בכפר כנא לציון יום הנכבה, כשהיא עוטה לראשה כאפייה ועל צווארה דגל ירוק של התנועה האיסלאמית.

במגרש הכדורגל העירוני הצטופפו כמדי שנה אלפי בני אדם שהגיעו להשתתף בעצרת ההמונית לציון יום ה"אסון" של ערביי ישראל. ראשי התנועה האיסלאמית, לרבות ראש הפלג הצפוני ראאד סלאח וסגנו כמאל חטיב, נטלו גם הם חלק באירוע - שכותרתו הייתה "הנחלת ערכי זכות השיבה והנכבה" לדור העתיד של המגזר הערבי.

"ראאד סלאח הוא מנהיג פוליטי ודמות למופת"

בלב ההמולה, בלטה בהופעתה טלי פחימה. רבים ממשתתפי העצרת אף העידו כי לאחרונה היא המירה את דתה והתאסלמה. נראה כי התמונות שצולמו אינן משאירות הרבה מקום לספק.

פחימה התראיינה בימים האחרונים למספר כלי תקשורת ערבים, בהם שיבחה את פועלה של התנועה האיסלאמית. "ראאד סלאח הוא מנהיג פוליטי ודמות למופת", אמרה. היא גם מתחה ביקורת על חברי הכנסת הערביים, שלדבריה אינם צריכים ליטול חלק בכנסת ישראל. "מה עושים אחמד טיבי ומוחמד ברכה בכנסת, כשיש כיבוש ואנשים שהרסו את עזה?", שאלה.

נפגשה עם זביידי, ביקרה בביתו של מחבל הטרקטור

דמותה של פחימה, כמו גם מעשיה ומעצרה גרמו להד תקשורתי וציבורי רחב. לאחר שנפגשה בשנת 2004 עם ראש ארגון "גדודי חללי אל-אקצה" בג'נין, זכרייה זביידי, והביעה בו תמיכה במאבק מול ישראל, נעצרה על ידי השב"כ והוגש נגדה כתב אישום בגין תמיכה בארגון טרור.

היא שוחררה בשנת 2007 והצהירה כי היא אינה מתחרטת על פועלה. מאז, עוררה פחימה לא מעט זעם ציבורי, בין השאר בשל ביקורה בסוכת האבלים שהוקמה בבית מחבל הטרקטור שהשתולל ברחובות ירושלים בחודש יולי בשנה שעברה.

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר