"הוא שאל אותי למה אני בוכה"

כמעט כולנו מכירים את החיוך שלו – עומרי רפאל עטיה שהוביל את מסע ההתרמה של עזר מציון. הכותרת הייתה "להציל את עומרי". רבים אחרים ניצלו בגלל תרומות מח עצם הרבות שנוספו למאגר, אך עומרי נפטר הלילה אחרי מאבק קשה. פזית עטיה, אמו של עומרי, מספרת בראיון מרגש על המאבק

"הרופאים כבר ידעו - עומרי מראה סימנים של לוקמיה בחזרה" - בריאיון מרגש משחזרת הערב פזית עטיה את המאבק של בנה עומרי בסרטן. מאבק שהסתיים הלילה במותו.

זה לא היה אמור להיגמר ככה. עטיה הוביל את הקמפיין התקשורתי הגדול לעידוד תרומות מח עצם של עמותת עזר מציון תחת הכותרת "להציל את עומרי". בזכות הקמפיין הזה, הצליח עטיה להציל כל כך הרבה ילדים נוספים. משפחת עטיה קיוותה שהסיוט מאחוריהם. לעומרי נמצאה תרומה והוא הבריא.

מסתבר כי זה היה ניצחון זמני. "כשהמחלה שוב פרצה, הייתה לי הרגשה רעה", מספרת פזית. גם היא ידעה שניסים לא קוראים כל יום. גם היא ידעה שהפעם בנה לא יצליח לנצח את הסרטן.

"הוא שאל אותי: אמא למה את בוכה?", משחזרת פזית. "שיקרתי לו. אמרתי לו שהרגיזו אותי בעבודה". אך פזית ידעה שבנה חייב לדעת את האמת. שעומרי חייב לדעת שהמחלה חזרה. "רק לאחר מספר ימים סיפרתי לו את בשורת האיוב", היא מספרת. "שהמחלה שוב פרצה. הוא בכה ובכה. לא הפסיק".

יום לפני מותו שאל עומרי את אמו: "למה כל הזיפט, אימא, למה זה מגיע לי?". לפזית, כמו לכולנו, אין תשובה. "זו שאלה שאף פעם לא תיפתר", היא מסכמת.