כפר קאסם נפרדה מששת הרוגי התאונה

משאית התהפכה על רכב שהסיע תלמידים ליד כפר סבא. 4 מההרוגים הם ילדים. עוד 3 בני אדם נפצעו, אחד מהם קשה. נהג ההסעה חשוד באי מתן זכות קדימה. "המקום נראה כמו זירת פיגוע", סיפר הפרמדיק שהגיע ראשון

בכפר קאסם קברו אמש שש גופות של קורבנות תאונת הדרכים ליד כפר סבא בצהריים: אמל טאהא בת 31, עודה טאהא בן 5, פהמי עאמר בן 12, מחמוד צרצור בן 9, מוחמד צרצור בן 12, ונאויל עיסא בת 50. מספר ההרוגים בתאונה הטרגית עלה ככל שחלפו השעות, כששניים מנפגעי התאונה מתו בבית החולים. עוד שלושה בני אדם נפצעו.

התאונה התרחשה בכביש 55, בין כפר סבא ליישוב אלפי מנשה. מחקירה ראשונית עולה כי רכב הסעות שיצא מטירה לכיוון כפר קאסם והגיע לצומת קבר בנימין על כביש 55 פנה שמאלה. משאית סמיטריילר שהגיעה ממול פגעה בו בעוצמה.

התאונה אירעה כאשר משאית שהובילה חומרי בניין התהפכה על מכונית שהסיעה תלמידים. נהג מכונית ההסעות, בה היו תלמידי חינוך מיוחד, לא נתן זכות קדימה על פי החשד, והתנגש במשאית שהובילה פסולת בניין. חלקה האחורי של המשאית התהפך ומחץ למוות את יושבי ההסעה. הפסולת שנשפכה מהמשאית כיסתה את הרכב והקשתה על הפרמדיקים והכבאים שהגיעו.

עכשיו נזכרו ברמזור

על פי רישומי המשטרה, לנהג מכונית ההסעה, בן 30, יש לא פחות מ-44 הרשעות תנועה קודמות. רובן על נסיעה במהירות גבוהה מהמותר בחוק ועל אי חגירת חגורת בטיחות.

הצומת בו התרחשה התאונה מסוכן במיוחד, וכל הנוסעים באזור באופן קבוע יודעים זאת. ראשי ערים התריעו בעבר על הסכנה וכינו אותה "פצצה מתקתקת". גם במשטרה מכירים בסכנה. "התרענו בפני החברה הלאומית בדרכים (לשעבר מע"צ)", אמרה הערב רב פקד סיגל רב-צבי מהמשטרה. "אם הצומת היה מרומזר המצב היה יכול להיות פחות הרה גורל".

בעקבות התאונה נסגר הצומת חלקית. "החלטנו לסגור את הכביש הזה לתנועה חוצה, והיא תתאפשר רק ישר", אמרה רב-צבי. בחברה הלאומית לדרכים אומרים כי השנה נקבע הצומת, על ידי ועדה מיוחדת, כבעל סיכון וכבר בשבועות הקרובות יוקם שם רמזור. שישה הרוגים מאוחר מדי.

חול ואבנים מעכו את המכונית

מבין שלושת הפצועים, אחד מהם מוגדר במצב קשה. ארבעה מההרוגים מתו במקום ושניים נוספים מתו מפצעיהם הקשים בבית החולים שעות ספורות לאחר התאונה. הפצועים פונו לבית החולים בלינסון בפתח תקווה ותל השומר.

"כשהגענו לזירת האירוע חלקה האחורי של המשאית פשוט היה מוטל, מועך את המכונית. המשאית נשאה אבנים וחול - והם מעכו את רכב הטרנזיט", אמר לוני לוקסמבורג, פרמדיק מד"א ירקון שהגיע ראשון לאירוע. "הצלחנו לחלץ חלק מהילדים, אך לצערנו עם הגעתנו כבר היו מספר הרוגים בשטח".

"המקום נראה כמו אחרי פיגוע"

"ניסינו לבצע פעולות החייאה בנפגעים, אך לצערנו נאלצנו לקבוע את מותם של ארבעה מהם", הוסיף לוקסמבורג. כוחות הכיבוי והמשטרה ממשיכים בשעה זו בחקירת התאונה, ובודקים מה גרם למשאית להתהפך בצורה שכזו על רכב ההסעות.

משה רוט, מתנדב בזק"א שהגיע לאזור, סיפר: "כשהגענו בין הראשונים למקום, הוא נראה כמו זירת פיגוע. הרכב היה מעוך לחלוטין אחרי שהמשאית העיפה אותו יותר מעשרה מטרים לתוך שדה. כשהגענו למקום חלק מהאנשים עוד צעקו לנו לעזרה".

בתאונה אחרת נפצעו אחר הצהריים שלושה בני אדם בצומת בית השיטה בצפון. בתאונה היו מעורבים שתי מכוניות פרטיות ומשאית סמיטריילר. צוותי כיבוי אש חילצו את שלושת הפצועים שנלכדו במכוניות.

בשבוע האחרון נהרגו בכבישים 21 בני אדם.

בהכנת הידיעה השתתפו דנה סומברג, משה נוסבאום, ברהנו טגניה, אורן אהרוני וגלעד שלמור

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2