אמה של החותרת המצטיינת: "לפעמים צריך לחשוב גם על מישהו אחר"

אליזבת פיינגולד, אמה של יסמין שנפצעה קשה בשבוע שעבר בהתהפכות הקיאק בירקון, כינסה היום מסיבת עיתונאים בביה"ח לוינשטיין - לשם הועברה ביתה להמשך תהליך השיקום. "יסמין מגיבה, מדברת, ותוהה על עתידה", אמרה ומתחה ביקורת על האנשים שלא עזרו לביתה: "לא חושבת שהייתה בעיה לקפוץ למים"

"יסמין מגיבה, מדברת, ותוהה על עתידה", כך אומרת היום אליזבת פיינגולד, אימה של יסמין, החותרת המצטיינת שנפצעה קשה בשבוע שעבר, כשהקיאק שלה התהפך בנהר הירקון. "זה לא שבוע קל, וגם התקופה הקרובה לא הולכת להיות קלה", אמרה פיינגולד האם במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסה היום בבית החולים לוינשטיין ברעננה, לשם הועברה אתמול ביתה לשיקום.

"ההשלכות קשות, ורק עכשיו אני מתחילה לעכל אותן", אמרה פיינגולד כשלצידה יושב מנהל בית החולים פרופסור יעקב הרט. בקול חנוק מבכי, בישרה פיינגולד לנוכחים כי ביתה המחוננת התקבלה רק לאחרונה ללימודי תואר שני בתחום האווירונאוטיקה, באוניברסיטה היוקרתית MIT בארצות הברית. "אני עוד לא יודעת אם אני יכולה לאשר את קבלתה לשנה הבאה, נדרשתי לתת תשובה".

פיינגולד מתחה גם ביקורת על אדישות העוברים והשבים, שלא עזרו בזמן לביתה בירקון. "לכולנו יש אינטרסים וצרכים, וגם לאלו שלא קפצו למים היה אינטרס", אמרה. "אך יש מקרים בהם צריך לאזן בין אינטרסים - ולפעמים צריך לחשוב גם על מישהו אחר. אני לא חושבת שהייתה בעיה לקפוץ למים", הוסיפה.

צדיק אחד בירקון

אתמול שוחררה פיינגולד מבית החולים איכילוב, והועברה לבית החולים לוינשטיין להמשך תהליך השיקום. "מצבה הפיזי טוב, ומשתפר כל הזמן", אמרה דוברת בית החולים איכילוב, טלי ערד, לחדשות 2 באינטרנט. "בתוך שבוע מצבה השתפר מאוד", הוסיפה.

יסמין בת ה-20 טבעה בשבוע שעבר בנחל המזוהם בתל אביב, לאחר שחתרה לבדה בסירת קיאק והתהפכה. צוות מד"א שהגיע לחלצה ביצע בה מאמצי החייאה ממושכים, בסופם היא פונתה במצב קשה לבית החולים איכילוב בעיר.

עובר אורח שהבחין בצעירה טובעת מיהר למים. הוא משה אותה החוצה, בעוד עוברי אורח אחרים הזעיקו את צוות מד"א למקום. "החניתי את מכוניתי ליד רידינג וחציתי את הגשר למסלול בו אני תמיד רץ על גדות הירקון", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אבי טויבין, שמשה את הצעירה מהמים. "כשחלפתי ליד מועדון השייטים ראיתי קיאק תחרותי שבתוכו בחורה חותרת ועוברת אותי. כשהתקדמתי לכיוון המזח ראיתי התקהלות של אנשים שצעקו 'להזעיק משטרה', וראיתי את הקיאק הפוך".

טויבין הבין כי מתחת לקיאק, בתוך המים, לכודה הצעירה. "רצתי, קפצתי לירקון ושחיתי לכיוונה", תיאר את רגעי החילוץ. "צללתי וראיתי אותה מחוסרת הכרה, כשהפה שלה מכוסה קצף. הפכתי את הקייאק והרמתי לה את הראש. גררתי אותה עם הקייאק עד לגדה, שם עזרו לי לחלץ אותה".

התאונה בירקון: האם אתם הייתם קופצים לעזור?

הווידאופדיה: אסון גשר המכביה