התמונות: כך מצאה האם את בתה במכונית

תושב קריית גת הסיע את בתו בת השנה במכונית. הוא שכח להוריד אותה במעון, חנה, ויצא לסידורים. כעבור שעתיים אשתו מצאה אותה מעולפת. צפו ברגע הדרמטי שנקלט במצלמת האבטחה

איך זה קורה? תינוקת כבת שנה אושפזה בצהריים במצב קשה לאחר שנשכחה במכונית בקריית גת ללא פחות משעתיים. איפה היו ההורים? בדיוק על נושא זה שוקדת המשטרה בחקירתה.

סמוך לשעה 11:30 הבוקר, הגיעו ההורים עם בתם לתחנת מד"א כשהיא מעורפלת הכרה. "לתחנה פרצה אישה שהיא אוחזת בידיה תינוקת וצורחת 'תצילו לי את הילדה...תצילו אותה'", שיחזר הפרמדיק יהודה אביב. ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהייתה בתחנה טיפלה בתינוקת עד לייצוב מצבה.

נהג הרכב, האב, היה אמור להוריד את בתו במעון. לחדשות 2 נודע כי בדרך כלל האב לוקח את שני בניו האחרים לבית הספר - אך היום הוא לקח את 3 הילדים, ביניהם גם הבת הפעוטה. את שני הבנים הוא הוריד בבית הספר, אך התינוקת כאמור נשכחה.

לפי ההערכות, התינוקת נותרה לבדה ברכב כשעתיים או שלוש שעות. לבסוף, כשהגיעה האם לאסוף את הרכב היא הבחינה בבתה במושב האחורי, ולפי הסרטון שהגיע לידינו - הגיבה בבהלה. בסרטון היא נראית רצה למושב האחורי, לוקחת את בתה בידיה ורצה לחנות אביזרי רכב סמוכה.

"היא באה אליי עם התינוקת על הידיים וצעקה 'אמבולנס, אמבולנס'", שחזר בעל החנות את שאירע. "ראיתי אמבולנס קרוב אז אמרתי לה 'שם, שם'. היא הייתה בהלם ולא הגיבה, אז לקחתי את התינוקת בעצמי והתחלתי לרוץ לאמבולנס".

בתחנת מד"א אליה הגיעה התינוקת סיפרו מוקדם יותר היו כי "אנחנו קיבלנו אותה במצב התייבשות". התינוקת פונתה במצב קשה של ערפול לבית החולים ברזילי באשקלון שם היא מטופלת עתה. האב התמוטט אף הוא ופונה גם כן לבית החולים. מבית החולים נמסר כי מצבה הבריאות התייצב והוא מוגדר כעת בינוני.

הרופאים: כל מערכות הגוף יכולות להיפגע

"התינוקת במצב יציב, אבל קשה כרגע לדעת מה הפגיעה", אמר לחדשות 2 הערב שרגא אבינר, אחד הרופאים שטיפלו בפעוטה שנשכחה. "היא הגיעה במצב קשה עם הכרה מעורפלת, מפרכסת, וכרגע הפרכוסים פסקו".

שרגא הוסיף, "כשמגיעים לטמפרטורה שבה היא הגיעה למד"א, 41.8 מעלות, וסביר להניח שהטמפרטורה ברכב הייתה יותר גבוהה, הפגיעה היא בעיקר נוירולוגית. אבל כל המערכות בגוף יכולות להיפגע. קרישת הדם, התייבשות קיצונית יכולה לגרום לפגיעה בכליות. נצטרך לתת לה זמן להתנקות מהתרופות וכשהיא תתעורר נדע יותר טוב. את הנזק המלא נראה לאחר שעות או ימים".

50 מעלות תוך 20 דקות

למרבה הצער, מקרים כאלה הם ממש לא מחזה נדיר בישראל. בדיוק לפני שנה מת ילד בן חמש מירושלים שנשכח במכונית של אביו.  באותה שעה שרר בחוץ חמסין כבד. האב נזכר מאוחר מדי בבנו, וכשגילה אותו הוא כבר היה ללא רוח חיים. לפני שנתיים הייתה זו אופיר שנשכחה ברכב ומתה מכוויותיה.

נוכח הישנות האירועים, מרענן היום מד"א את ההנחיות להורים. ההורים מתבקשים לא להשאיר בשום מקרה ילדים או תינוקות ברכב גם אם קיים פתח אוורור. במד"א מבהירים כי בקיץ, טמפרטורות הרכב עלולות להגיע ל-50 מעלות תוך 20 דקות בלבד, וללא פחות מ-60 מעלות לאחר 40 דקות. השארת תינוקות או ילדים ברכב יכולים להביא תוך זמן קצר למכת חום ואיבוד הכרה ונשימה.

בואו לעקוב אחרי חדשות 2 בטוויטר