הנהג: "ראיתי את הבן שלי מת מול העיניים"

5 ההרוגים בתאונה המחרידה בבקעה הובאו הלילה למנוחות. משפחת ועקנין מירושלים איבדה בתאונה הקטלנית אב ו-2 ילדים. משפחת חי, גם היא מירושלים, איבדה ילד בהתנגשות. אב המשפחה הוא זה שנהג ברכב - והיחיד ששרד. שלוש משפחות נהרסו בחזרה מההילולה בהר מירון

הטרגדיה בבקעה: חמשת הרוגי תאונת הדרכים המחרידה שאירעה סמוך ליישוב ארגמן הובאו הלילה למנוחות בירושלים. נפתלי הרץ ועקנין (36) ושני ילדיו - נחמן בן 9 וחצי ונתן בן ה-7, נפתלי וידבסקי (בן 8 וחצי) ונתן אוספרסקו (30) נקברו הלילה בהר המנוחות. דוד וידבסקי, נהג הרכב, עדיין מאושפז במצב בינוני עד קשה בבית החולים.

בשעות שעברו מאז התאונה הטרגית בכביש הבקעה בצהריים הולכת ומתבהרת אט אט התמונה הקשה. 4 מההרוגים בתאונה הם בני 2 משפחות מירושלים, וההרוג הנוסף הוא גבר נשוי מהיישוב בית"ר עילית.

משפחת ועקנין מירושלים איבדה את אב המשפחה ועוד שניים מילדיו הצעירים. משפחת חי, גם היא מירושלים, איבדה ילד אחד. אב המשפחה שנהג ברכב, והוא היחיד ששרד את התאונה, מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם הוא מנסה להתמודד עם האובדן הקשה.

"ראיתי את הבן שלי מת מול העיניים", סיפר האב מוכה ההלם, שסירב להמשיך ולדבר על התאונה. ההרוג הנוסף בתאונה הוא נתן פרסקו, גבר נשוי, תושב בית"ר עילית.

הנהג נרדם על ההגה - 6 אנשים ישבו במכונית

המשפחות היו בדרכן מהילולת ל"ג בעומר בהר מירון, לכיוון ירושלים. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי הנהג ככל הנראה נרדם בעת הנסיעה, סטה מנתיבו והתנגש במהירות של 100 קמ"ש באוטובוס שהגיע מהכיוון השני.

לנהג האוטובוס עמוס הנוסעים כמעט ולא היה זמן להגיב - ובאורח נס איש מנוסעי האוטובוס לא נפצעו, פרט לנהג שנפצע באורח קל. עוד עלה מבדיקת המשטרה כי מוקדם יותר היום קיבל הנהג דוח ממשטרת התנועה, על כך שדיבר בטלפון סלולרי תוך כדי נהיגה.

בנוסף, במכונית הפרטית שמותאמת לחמישה נוסעים - נכחו שישה נוסעים, ולא ברור מי מהם היה חגור בחגורת בטיחות ומי לא.

"ביצענו פעולת חילוץ לגופות שהיו לכודות במכונית", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ג'קי בנימין משירותי הכבאות, שהגיע למקום. הפצועים פונו באמצעות מסוק לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.