אלופת ישראל שטבעה בירקון שוחררה מאיכילוב - לשיקום

מצבה של יסמין פיינגולד, אלופת ישראל בשיט קיאקים שטבעה בירקון, השתפר באופן דרמטי והיא שוחררה היום מבית החולים איכילוב, להמשך טיפול בבית החולים לוינשטיין. בבית החולים מדווחים על שיפור מהיר מהצפוי, למרבה השמחה. כבר בתחילת השבוע אמרו הרופאים: "היא עוד תהיה אלופת העולם"

יסמין על רקע הירקון (חדשות 2)

בשורות טובות מגיעות היום מבית החולים איכילוב בתל אביב: יסמין פיינגולד, אלופת ישראל בשיט קיאקים שטבעה בשבוע שעבר בירקון, שוחררה היום מבית החולים והועברה לשיקום בבית החולים לוינשטיין ברעננה. נראה שתחזיות הרופאים מתממשות - והיא מחלימה מהר מהצפוי מהפגיעה הקשה.

 "מצבה הפיזי טוב, ומשתפר כל הזמן", אמרה דוברת בית החולים איכילוב, טלי ערד, לחדשות 2 באינטרנט. "בתוך שבוע מצבה השתפר מאוד", הוסיפה.

"היא עוד תהיה אלופת העולם"

"בעזרת השם היא חיה וקיימת. היא תלך הביתה ותהיה אלופת העולם", דיווח בתחילת השבוע בחיוך רחב פרופסור פטריק סורקין, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים. סורקין סיפר כי אז, מצבה של יסמין השתפר וכי היא נמצאת בהכרה מלאה. "לא נגרם לה נזק מוטורי, ואני מאמין שהיא תחזור לתפקוד מלא תוך זמן קצר", הוסיף.

גם מאמנה של החותרת המצטיינת, דני רוטנברג, קרן מאושר. "ליסמין מחכה עוד דרך ארוכה ולא קלה, אבל כל מי שמכיר אותה מאמין ביכולתה לצעוד בה בהצלחה, בנחישות ובהתמדה", אמר לעיתונאים בהתרגשות.

המאמן ביקש להודות בשמה של יסמין ובשם בני משפחתה לדורשים בשלומה, לצוות הרפואי ובמיוחד לאבי טויבין, שנחלץ לעזרתה וקפץ לירקון כדי להצילה מטביעה. רוטנברג סיפר כי יסמין מצליחה לשוחח עם קרוביה, אך טרם דיברה איתם על המקרה הקשה ועל מה שהיא זוכרת ממנו - אם בכלל. "אני מחכה לראות אם היא תצליח להיזכר ולהסביר מה קרה שם", הוסיף.

חתרה לבדה והתהפכה

יסמין בת ה-20 טבעה בשבוע שעבר בנחל המזוהם בתל אביב, לאחר שחתרה לבדה בסירת קיאק והתהפכה. צוות מד"א שהגיע לחלצה ביצע בה מאמצי החייאה ממושכים, בסופם היא פונתה במצב קשה לבית החולים איכילוב בעיר.

עובר אורח שהבחין בצעירה טובעת מיהר למים. הוא משה אותה החוצה, בעוד עוברי אורח אחרים הזעיקו את צוות מד"א למקום. "החניתי את מכוניתי ליד רידינג וחציתי את הגשר למסלול בו אני תמיד רץ על גדות הירקון", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אבי טויבין, שמשה את הצעירה מהמים. "כשחלפתי ליד מועדון השייטים ראיתי קיאק תחרותי שבתוכו בחורה חותרת ועוברת אותי. כשהתקדמתי לכיוון המזח ראיתי התקהלות של אנשים שצעקו 'להזעיק משטרה', וראיתי את הקיאק הפוך".

טויבין הבין כי מתחת לקיאק, בתוך המים, לכודה הצעירה. "רצתי, קפצתי לירקון ושחיתי לכיוונה", תיאר את רגעי החילוץ. "צללתי וראיתי אותה מחוסרת הכרה, כשהפה שלה מכוסה קצף. הפכתי את הקייאק והרמתי לה את הראש. גררתי אותה עם הקייאק עד לגדה, שם עזרו לי לחלץ אותה".

נמשתה בלי דופק וחסרת נשימה

"כשהכוחות הגיעו היא כבר נמשתה מהמים על ידי עובר אורח מתחת לגשר של דרך נמיר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ששי מוהדב ממשטרת תל אביב. "היא הייתה ללא דופק ובלי נשימה. אחרי פעולות החייאה שצלחו היא פונתה לאיכילוב מחוסרת הכרה".

מחקירת המשטרה עולה כי פיינגולד לא הצליחה לעלות מעל פני המים מכיוון שהייתה קשורה ברגליה לקיאק. היא פרפרה מתחת למים במשך כעשר דקות. עוברים ושבים שהבחינו בה חשש להיכנס לירקון להצילה, בשל הזיהום, עד שעשה זאת טויבין.

התאונה בירקון: האם אתם הייתם קופצים לעזור?

הווידאופדיה: אסון גשר המכביה