נהג האוטובוס: "ישבתי והתחלתי לבכות"

5 ההרוגים בתאונה המזעזעת בכביש הבקעה הם בני 3 משפחות מאזור ירושלים. החשד העיקרי של המשטרה הוא שהנהג, היחיד ששרד את התאונה, נרדם על ההגה וסטה מהנתיב. המכונית בה ישבו השישה, ששבו מהילולת ל"ג בעומר בהר מירון, התנגשה באוטובוס עמוס נוסעים. נהג האוטובוס: "ראיתי ילדים הרוגים והתחלתי לבכות"

ככל שחולפות השעות מהתאונה הקטלנית בצהריים בכביש הבקעה, הולכת ומתבהרת התמונה הקשה: 5 ההרוגים בתאונה הם בני 3 משפחות, מאזור ירושלים. המשפחות שבו מהילולת ל"ג בעומר בהר מירון.

החשד המרכזי אותו בודקת המשטרה הוא שהנהג, היחיד מיושבי הרכב ששרד את התאונה הקשה, נרדם על ההגה. ההרוגים הם 2 מבוגרים ו-3 ילדים בני 5-10, כאמור, משלוש משפחות שונות.

ההרוג החמישי נפצע בתחילה פצעים אנושים, אך נפטר מפצעיו בבית החולים. ממצאי החקירה מעלים כי רק הבוקר קיבל נהג ה"מאזדה" דוח על דיבור בטלפון סלולרי - תוך כדי נהיגה. במכונית נסעו שישה אנשים, למרות העובדה שמדובר במכונית פרטית שיכולה להכיל רק חמישה. לא ברור מי מהנוסעים היה חגור בחגורת בטיחות.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי המכונית הפרטית נסעה מצפון לדרום, וסטתה לנתיב הנגדי, שם היא התנגשה חזיתית באוטובוס שנסע מדרום לצפון. באוטובוס, שהיה עמוס בנוסעים, נפצע הנהג בלבד קל.

נהג האוטובוס דיבר על כלי התקשורת בבית החולים. "ראיתי ילדים הרוגים, ישבתי על הרצפה והתחלתי לבכות" אמר. "אני בדרך כלל אדם חזק והיום יצאתי חלש". לנהגים בכביש שלח נהג האוטובוס מסר: "26 שנים אני כבר נוהג לפי החוק. היום נסעתי 80 קמ"ש. אם כל הנהגים יעשו ככה - לא יהיו תאונות".

"ביצענו פעולת חילוץ לגופות שהיו לכודות במכונית", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ג'קי בנימין משירותי הכבאות, שהגיע למקום. הפצועים פונו באמצעות מסוק לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

שני החברים נהרגו באיילון

תאונה קשה אירעה שלשום בנתיבי איילון בתל אביב. בתאונה נהרגו שני צעירים, צעיר נוסף נפצע קשה וחבר נוסף בחבורה באורח קל.

תמונות קשות שנחשפו אז הראו מכונית פרטית בוערת עולה באש, ואיש לא יכל להתקרב ולחלץ את שני הצעירים שנלכדו במכונית. התאונה הקשה התרחשה סמוך לשעה שלוש לפנות בוקר. מיקי גלין, בן 21 מתל אביב, חזר יחד עם חבריו מבילוי במכונית מסוג סובארו סטיישן. חבר נוסף ששהה עימו ברכב, החייל סמ"ר בר ליכטר, נלכד יחד איתו במכונית שעלתה באש.

"זה הדבר הקשה ביותר שיש בחיים לאבא לקבל", אמר צבי גלין, אביו של מיקי גלין ז"ל. "לדעת שהיה לי פרח כזה והוא לא חזר הביתה. אנחנו שיגענו את מיקי, 'סע בזהירות'. כל לילה היה לנו סיוט - צריך לשים לזה סוף".

"ראינו התקהלות של אנשים, צרחות ובהלה והיסטריה", סיפר אופיר פריז, עד לאירוע הקשה. דקות ארוכות הרכב בער על נתיבי איילון, בעוד עשרות כלי רכב של סקרנים חוסמים את הציר - ומונעים בכך הגעה של צוותי חילוץ והצלה.