נפגעי ל"ג בעומר: כוויות, שתייה מופרזת וגם מעשים מגונים

הצד הרע של החג: נער נפצע בינוני מכוויות, במירון התעלפו רבים בהילולה, 40 נערים ברחבי הארץ נפגעו משתיית אלכוהול - אחד מהם קשה. בקריות חשוד חסר בית שגר באוהל בים בביצוע מעשים מגונים בבת 18 לצד המדורה

ל"ג בעומר במירון, הלילה (דניאל נחמיה)

אם קמתם הבוקר לריח של שרוף, זה כנראה לא בגלל ששכחתם משהו על האש: ברחבי הארץ בערו עד שעות הבוקר גחלים לוחשות, עדות למדורות ל"ג בעומר שנחגג הלילה. גם אנשי מד"א ומכבי האש "חגגו" הלילה כשטיפלו בעשרות נפגעי החג ומפגעי החג – עוד אחד מהמנהגים המוכרים.

נער כבן 17 נכווה הלילה באורח בינוני בראשו ובגפיו במודיעין כתוצאה ממכל דליק שהושלך למדורה והתפוצץ. הנתזים הבוערים אחזו בבגדיו. ואם זה לא מספיק, במהלך הטיפולים בפצוע בכוויות הותקף צוות מד"א על ידי בני נוער. המשטרה  הוזעקה לסייע להם. בסך הכל טופלו תשעה בני נוער וילדים מכוויות במהלך הלילה.

בחיפה טיפלו הכבאים בכיבוי של כ-350 מדורות שהושארו דולקות בשטח. בנוסף, חילץ אחד הצוותים בת 13 שנפלה לפנות בוקר לבור סמוך למדורה בעיר. היא פונתה מהמקום במצב קל.

בהילולת הר מירון בצפון טיפלו צוותי מד"א ב-115 בני אדם שנפגעו מחבלות, התעלפויות וקלקולי קיבה. 12 בני אדם פונו לבית החולים לצורך טיפול רפואי.

אם שותים – לא מדליקים

גם האלכוהול שנשפך כיין במדורות החג הביא לנפגעים. במד"א דיווחו על 40 בני נוער שנזקקו לטיפול רפואי כתוצאה משתייה מוגזמת של אלכוהול. אחד מהם הוא נער בן 13 מקריית ים שאיבד את הכרתו משתייה מופרזת ופונה במצב קשה לבית החולים רמב"ם.

בטירת הכרמל ניצל על פי החשד גבר אחד את החג לביצוע מעשים מגונים. נערה בת 18 שפרשה הצידה לרגע ממדורת החג בנווה ים שבקריות הותקפה על פי החשד על ידי חסר בית בן 48 חסר שמתגורר באוהל בחוף הים. הגבר חשוד כי ביצע בה מעשה מגונה.

במד"א מסכמים את הלילה הזה כ"חג אלים ורווי אלכוהול, ובתופעה מכוערת ונפשעת של פגיעה בצוות מד"א".

שלשום התחשמל למוות בהר מירון טכנאי לוויינים, בן 49 מנהריה, במהלך ההכנות להילולה המסורתית בהר מירון. הטכנאי ניסה לחבר ציוד הקלטה וצילום כשהתחשמל ומת. "על פי הממצאים בשטח הבנו שהטכנאי ניסה לחבר את המכשור למצבר הרכב", אמרו במשטרת מרחב הגליל. "הרכב היה אמור להוות נקודת ממסר בין שתי נקודות של העברת שידור, אך כנראה שמשהו השתבש בדרך והטכנאי שהתחשמל נפטר מדום לב".

פתיחת "עונת החתונות" - פרוייקט כתבות מיוחד לרגל ל"ג בעומר:

חתונות בזול: כיצד לחסוך בהוצאות חתונה?

 

"נשמח לראותכם בחופה, בבית החולים"

 

איך נשמע "אני אוהב אותך" בחלל?

 

"רצינו משהו שונה": חתונה למטיבי לכת

 

חתונה בכל מחיר: המקלט ששימש כחופה

 

רגע לפני שמתחתנים: איך חוגגים רווקות?