77% מהציבור: האפיפיור צריך להתנצל על ההתנהלות בשואה

האב הקדוש של העולם הקתולי, האפיפיור בנדיקטוס ה-16, בישראל. מסקר שנערך במיוחד עבור חדשות 2 באינטרנט עולה כי רוב הציבור בישראל סבור כי על האפיפור להתנצל פומבית במהלך ביקורו על התנהלות הכנסיה והאפיפיור בשואה. רק 18% חושבים כי הכס הקדוש לא צריך להתנצל

77% מהישראלים סבורים כי האפיפיור צריך להביע התנצלות פומבית במהלך ביקורו בישראל על התנהלות הכנסיה והאפיפיור בזמן השואה - כך עולה מסקר שנערך על ידי מכון המחקר פאנלס במיוחד עבור חדשות 2 באינטרנט. 18% מהנשאלים חושבים כי האפיפיור לא צריך להתנצל. 8% אומרים שאינם יודעים.

הסקר שנערך ביממה האחרונה בקרב 500 נשאלים נערך לקראת ביקורו של הכס הקדוש של הקתולים, האפיפיור בנדיקטוס ה-16 שנחת היום בארץ הקודש ופתח בביקורו הרשמי ראשון כאפיפיור בישראל. טעות הדגימה המירבית היא 4.5%. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מלווים את הביקור בשידורים חיים לאורך כל היום.

"אכבד את זכרם של 6 מיליון קורבנות השואה"

האפיפיור נחת בשדה התעופה בן גוריון, שם התקבל בטקס רשמי וממלכתי על ידי נשיא המדינה שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו. 

"לכס הקדוש ולמדינת ישראל ערכים משותפים: לתת לדת את המקום הראוי בחברה", אמר האפיפיור עם הגיעו לישראל. "ערכים המחייבים אותנו לכבד את חירותו ואת כבודו של כל אדם".

"היהודים חוו על בשרם את ההשלכות של האידיאולוגיות המכחישות את היושר הבסיסי של בני האדם", אמר האפיפיור והתייחס גם לביקורו הצפוי ביד ושם: "אני שמח שתהיה לי ההזדמנות בביקור זה, לכבד את זכרם של ששת מיליון קורבנות השואה, ולהתפלל שהאנושות לעולם לא תהיה עדה שוב לפשעים שכאלה".

"האנטישמיות עודנה מרימה את ראשה המכוער ברחבי העולם", אמר הכס הקדוש. "יש להשקיע מאמץ בעידוד הכבוד וההערכה לבני כל העמים והאומות ברחבי העולם. במהלך שהותי אפגש עם כמה ממנהיגי הדת הבכירים. כל הדתות המונותיאיסטיות מוקירות את העיר הקדושה".

"עמים רבים ינהרו אל הר בית האלוהים שדרכיו מוליכות לפיוס והרמוניה", חזה בנדיקטוס ה-16 והתייחס גם לסכסוך הישראל-פלסטיני. "ברור כשמש הוא כי השלום איננו נחלתם של תושבי הארץ הזו. תקוותיהם של רבים תלויות בתוצאות המשא ומתן".

"אני קורא לכל המנהיגים להמשיך בחיפוש אחר פתרון צודק כדי ששני העמים יוכלו לחיות בגבולות בטוחים ומוכרים בינלאומית", הוסיף האפיפיור. "עד מהרה תיווצר אווירה שתאפשר לצדדים להתקדם לכיוון השלום והיציבות".

"לקהילות הנוצריות אני פונה בפנייה מיוחדת", אמר האפיפיור למאמיניו בישראל. "אני מתפלל שנוכחותכם המתמשכת בארץ הקודש תניב פירות רבים בקידום השלום בין כל העמים באזור".

להצטרפות לפאנל המשיבים

ביקור האפיפיור: סיקור מיוחד

הווידאופדיה: האפיפיור בנדיקטוס ה-16

היום: הכס הקדוש נוחת בישראל

האפיפיור בירדן: קשר בלתי נפרד בין הנצרות ליהדות

 נצרת מתמרקת לקראת האפיפיור

כוננות שיא לקראת הגעת האפיפיור

בבירה נערכים לפקקי הענק