זהירות: החתונה שלכם בסכנה

עונת החתונות בפתח, זוגות רבים בישראל נערכים ומצפים ליום הגדול שלהם, והקרב על המקומות הפנויים בגני האירועים נמצא בעיצומו. אלא שגם אם סגרתם כבר מקום, כדאי להיזהר: למעלה מ-100 גני אירועים ואולמות ברחבי הארץ נמצאים בסכנת סגירה ממשית ומיידית, בשל מחסור באישורים ממשרד הפנים. לנוחיותכם, הנה הרשימה המלאה

ל"ג בעומר חל הערב, ורבים מהזוגות שחיכו לעמוד מתחת לחופה במשך תקופה ארוכה - כבר מצפים ומחכים ליום הנכסף.

מאות רבות של זוגות מתחתנים קושרים את הקשר הזוגי ביניהם בעזרת רב מרשים, די-ג'יי מגניב וכמובן - בעזרת גן אירועים חלומי. רק שלעתים החגיגה עלולה להסתיים הרבה יותר מוקדם מן הצפוי. משרד הפנים מפרסם באתרו את הרשימה המלאה של גני אירועים ואולמי שמחות, עליהם מרחפת סכנת סגירה ממשית ומיידית עקב חוסר באישורים מתאימים ממשרד הפנים.

אם תכננתם להתחתן בגני האירועים "אחוזת אורנים" בדרום, "אגדת גן" במרכז, "גינת דקלים" בחיפה או עוד למעלה מ-100 גני אירועים אשר רשומים במשרד הפנים כחסרי אישורים מתאימים, יכול מאד להיות שתמצאו את עצמכם ביום החתונה עם הרבה מאד אורחים נרגזים וללא מקום לבר האקטיבי שלכם.

הזמנתם מקום לחתונה? "על אחריותכם בלבד"

ממשרד הפנים נמסר שכל גני האירועים המפורטים ברשימה נמצאים בסכנת סגירה מיידית וממשית. מי שמזמין אירוע באחד מאותם גנים או אולמות אירועים "עושה זאת על אחריותו שלו". במשרד הפנים מציינים בבירור: "אנחנו אומרים לאנשים להזמין מקום במקומות מורשים בלבד".

עוד מזהירים במשרד הפנים כי סגירתו של אולם או גן הנמצאים ברשימה השחורה יכולה להתבצע בתוך לילה. "בעלי אולמות בדרך כלל אפילו לא מעדכנים את הזוגות הנישאים בסכנה המרחפת מעל המקום", מזהירים אנשי משרד הפנים.

במשרד הפנים ממליצים לבדוק עם בעלי גן האירועים כי הם מחזיקים בכל האישורים הנדרשים, ועדיין - אם ישנו חשש, ניתן לפנות למשרד הפנים או להתעדכן באתר המשרד, שם מתעדכנים בכל 15 בחודש שמות גני האירועים שלגביהם ישנה בעייתיות באישורים. 

"לחפש את התעודות האלה כמו שדתיים מחפשים תעודת כשרות"

עמית גופר, מנהל תחום פיקוח מחוזי במשרד הפנים מסביר כי "הבעיה היא אצל בעלי גני אירועים שעושים עוול. תמיד הם מתלוננים שהפתיעו אותם, אך למעשה ההליכים מתבצעים במשך שנים, אנחנו אף פעם לא נוחתים על בעלי גן אירועים".

גופר מסביר מה צריך לוודא כשרוצים לקבוע את אולם האירועים שלכם. "יש לוודא שני אישורים, רישיון עסק שזה בסמכותה של הרשות המקומית והיתר בנייה שהפעילות מתאימה למבנה ולשימוש - את זה נותנת הועדה המקומית לתכנון ובנייה של משרד הפנים", אומר גופר, ומוסיף כי "כשזוג הולך להתחתן, צריכים לחפש את התעודות האלה כמו שדתיים מחפשים תעודת כשרות".

למרות הכל, במשרד הפנים לא מחפש לנקום במפירי החוק. "אותי מעניין שני היבטים מרכזיים: ההיבט הבטיחותי של האנשים החוגגים, וכמובן שיימנעו מההאכזבה להגיע למקום ולראות גן סגור", כך לדברי מנהל תחום הפיקוח במשרד הפנים.

ולנו רק נותר לאחל לזוגות שמתחתנים בקרוב, שהחתונה תעבור בשלום ושהדבר היחיד שיישבר יהיה הכוס - ולא הלב שלכם.

הרשימה המלאה באתר משרד הפנים

פתיחת "עונת החתונות" - פרוייקט כתבות מיוחד לרגל ל"ג בעומר:

חתונות בזול: כיצד לחסוך בהוצאות חתונה?

"נשמח לראותכם בחופה, בבית החולים"

איך נשמע "אני אוהב אותך" בחלל?

 

"רצינו משהו שונה": חתונה למטיבי לכת

חתונה בכל מחיר: המקלט ששימש כחופה

רגע לפני שמתחתנים: איך חוגגים רווקות?