תמונות קשות: הרכב בער, הסקרנים הפריעו למכבי האש

אמש בנתיבי איילון, ארבעה צעירים יצאו לבילוי שמח ליד הבית - בילוי שהסתיים בטרגדיה קשה: שניים מהם לא חזרו הביתה. אחד הצעירים נלכד במכונית העולה באש, וכולם מסביב היו חסרי אונים - מפני שהנהגים הסקרנים חסמו את דרכם של הכבאים. צפו בתמונות הקשות

תמונות קשות נחשפות היום מתאונת הדרכים הקטלנית אמש בנתיבי איילון: מכונית פרטית בוערת עולה באש, ואיש לא יכול להתקרב ולחלץ את שני הצעירים שנלכדו במכונית.

התאונה הקשה התרחשה סמוך לשעה שלוש לפנות בוקר. מיקי גלין, בן 21 מתל אביב, חזר יחד עם חבריו מבילוי ברכבם, רכב מסוג סובארו סטיישן. חבר נוסף ששהה עימו ברכב, החייל סמ"ר בר ליכטר נלכד יחד איתו ברכב.

"זה הדבר הקשה ביותר שיש בחיים לאבא לקבל", אמר צבי גלין, אביו של מיקי גלין ז"ל. "לדעת שהיה לי פרח כזה והוא לא חזר הביתה. אנחנו שיגענו את מיקי, סע בזהירות, כל לילה היה לנו סיוט - צריך לשים לזה סוף".

"הרכב היה שרוף לגמרי"

"ראינו התקהלות של אנשים, צרחות ובהלה והיסטריה", סיפר אופיר פריז, עד לאירוע הקשה. דקות ארוכות הרכב בער על נתיבי איילון, בעוד עשרות רכבים של סקרנים חוסמים את הציר - ומונעים בכך הגעה של צוותי חילוץ והצלה.

"הזירה הייתה מאד קשה", מתאר רפ"ק ניסים פרחי מאגף התנועה, "ראינו רכב שרוף לגמרי כאשר גופות הצעירים עדיין בתוך הרכב".

מספר נהגים שעברו בכביש דווקא עזרו בחילוץ ופינו את הנפגעים מן הרכב, הם גררו אותם לשולי הכביש וניסו לכבות את בגדיהם של הצעירים. שלושת הצעירים פונו לבית החולים איכילוב, ובר ליכטר שנלכד ברכב יחד עם מיקי גלין, נפטר שעות ספורות לאחר מכן בבית החולים.

במד"א מבקשים להבהיר בעקבות הפרסומים בתקשורת, כי מרגע קבלת הקריאה על התאונה הקטלנית אמש, עברו 7 דקות בלבד - מהגעת הדיווח על התאונה ועד להגעת הצוותים למקום. "הנתון נבדק ואומת במערכת הג'י.פי.אס", כך נמסר.