כוננות שיא ברחבי הארץ לקראת הגעת האפיפיור

מבצע "גלימה לבנה" ייצא מחר לדרך - והכוננות בקרב כוחות הביטחון עולה בכל רחבי הארץ. מספר שיא של כ-10,000 שוטרים ומתנדבים יאבטחו את הכס הקדוש, וגם במד"א נערכים בכוננות חסרת תקדים. "מדובר באחד המבצעים הגדולים של העשור האחרון", אמרו היום במד"א. לרגל הביקור צפויים עומסי תנועה כבדים בירושלים

האפיפיור בנדיקטוס ה-16. היערכות חסרת תקדים (רויטרס)

לרגל ביקורו ההיסטורי של האפיפיור בנדיקטוס ה-16 בארץ הקודש, נערכים המשטרה וכוחות ההצלה בכוננות שיא. המבצע, שקיבל את הכינוי המקורי למדי "גלימה לבנה", יצא לדרך מייד עם נחיתתו של האפיפיור מחר בבוקר בנמל התעופה בן גוריון. לרגל נחיתתו ייסגר המרחב האווירי להמראות ונחיתות בישראל.

מספר שיא של כ-10,000 שוטרים ומתנדבים וכן שוטרי משמר הגבול ייטלו חלק באבטחת ביקורו של הכס הקדוש בארץ. מפכ"ל המשטרה רנ"צ דודי כהן הורה להעלות לרגל הביקור את רמת הכוננות המבצעית לרמה ד' - הגבוהה ביותר.

גם במד"א העלו לרגל הביקור את רמת הכוננות לרמה הגבוהה ביותר. זאת, במקביל למבצע אבטחת הילולת הר מירון, שתתקיים מחר בלילה. דובר מד"א, ירוחם מנדולה, אמר היום כי ההיערכות לבואו של האפיפיור היא "אחד המבצעים הגדולים של העשור האחרון".

"ערוכים לכל תרחיש"

לדבריו, כ-50 רכבי הצלה הכוללים ניידות לטיפול נמרץ, אמבולנסים וניידות רפואיות יהיו ערוכים בהתאם. כ-150 רופאים, פרמדיקים וחובשים ייטלו חלק במבצע גם כן. כולם יהיו פרוסים בין 22 האתרים בהם צפוי האפיפיור לבקר במהלך סיורו בארץ.

בנוסף, יעמדו בכוננות מבצעית כ-400 אמבולנסים ואלפי חובשים ברחבי הארץ. מנדולה ציין כי גם ניידת לטיפול נמרץ תהיה צמודה לאפיפיור בכל ימי הביקור. מנכ"ל מד"א אלי בין, אמר היום כי "מד"א ערוך לתגובה מהירה לכל התרחישים".

האפיפיור צפוי להגיע ביום שלישי בבוקר להר הבית, משם ימשיך לכותל המערבי. ביקורו בבירה צפוי לגרום לעומסי תנועה כבדים. בהמשך הלו"ז של הכס הקדוש בארץ: ביום רביעי - ביקור בבית לחם, ביום חמישי - הר הקפיצה בחברון, וביום שישי הוא צפוי לסיים את ביקורו בישראל.

הווידאופדיה: האפיפיור הקודם - יוחנן פאולוס השני

עכשיו זה רשמי: האפיפיור בנדיקטוס ה-16 מגיע לישראל

התנועה האסלאמית: נחרים את ביקורו בארץ של האפיפיור

האם הר תבור יעבור לידי הוותיקן?

האפיפיור: הכחשת השואה לא מקובלת

האפיפיור: קונדומים לא יעצרו את האיידס