"יסמין תלך הביתה ותהיה אלופת העולם"

שיפור דרמטי במצבה של אלופת ישראל בחתירה, יסמין פיינגולד, שהתהפכה עם הקיאק וטבעה בשבוע שעבר בנחל הירקון. יסמין שבה להכרה מלאה והיא מתקשרת עם משפחתה וחבריה שניצבים ליד מיטתה בבית החולים. "לא נגרם לה נזק מוטורי, ואני מאמין שהיא תחזור לתפקוד מלא תוך זמן קצר", עדכן בחיוך ענק הרופא שמטפל ביסמין

בשורות טובות מגיעות היום מבית החולים איכילוב בתל אביב: הצוות הרופאי שמטפל ביסמין פיינגולד אלופת ישראל בשיט קיאקים שטבעה בירקון, עדכן בצהריים על מצבה וגילה אופטימיות רבה לגבי סיכויי החלמתה.

"בעזרת השם היא חיה וקיימת. היא תלך הביתה ותהיה אלופת העולם", דיווח בצהריים בחיוך רחב פרופסור פטריק סורקין, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים. סורקין סיפר כי מצבה של יסמין השתפר וכי היא נמצאת בהכרה מלאה. "לא נגרם לה נזק מוטורי, ואני מאמין שהיא תחזור לתפקוד מלא תוך זמן קצר", הוסיף.

גם מאמנה של החותרת המצטיינת, דני רוטנברג, קרן מאושר. "ליסמין מחכה עוד דרך ארוכה ולא קלה, אבל כל מי שמכיר אותה מאמין ביכולתה לצעוד בה בהצלחה, בנחישות ובהתמדה", אמר לעיתונאים בהתרגשות.

המאמן ביקש להודות בשמה של יסמין ובשם בני משפחתה לדורשים בשלומה, לצוות הרפואי ובמיוחד לאבי טויבין, שנחלץ לעזרתה וקפץ לירקון כדי להצילה מטביעה. רוטנברג סיפר כי יסמין מצליחה לשוחח עם קרוביה, אך טרם דיברה איתם על המקרה הקשה ועל מה שהיא זוכרת ממנו - אם בכלל. "אני מחכה לראות אם היא תצליח להיזכר ולהסביר מה קרה שם", הוסיף.

חתרה לבדה והתהפכה

יסמין בת ה-20 טבעה בשבוע שעבר בנחל המזוהם בתל אביב, לאחר שחתרה לבדה בסירת קיאק והתהפכה. צוות מד"א שהגיע לחלצה ביצע בה מאמצי החייאה ממושכים, בסופם היא פונתה במצב קשה לבית החולים איכילוב בעיר.

עובר אורח שהבחין בצעירה טובעת מיהר למים. הוא משה אותה החוצה, בעוד עוברי אורח אחרים הזעיקו את צוות מד"א למקום. "החניתי את מכוניתי ליד רידינג וחציתי את הגשר למסלול בו אני תמיד רץ על גדות הירקון", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אבי טויבין, שמשה את הצעירה מהמים. "כשחלפתי ליד מועדון השייטים ראיתי קיאק תחרותי שבתוכו בחורה חותרת ועוברת אותי. כשהתקדמתי לכיוון המזח ראיתי התקהלות של אנשים שצעקו 'להזעיק משטרה', וראיתי את הקיאק הפוך".

טויבין הבין כי מתחת לקיאק, בתוך המים, לכודה הצעירה. "רצתי, קפצתי לירקון ושחיתי לכיוונה", תיאר את רגעי החילוץ. "צללתי וראיתי אותה מחוסרת הכרה, כשהפה שלה מכוסה קצף. הפכתי את הקייאק והרמתי לה את הראש. גררתי אותה עם הקייאק עד לגדה, שם עזרו לי לחלץ אותה".

נמשתה בלי דופק וחסרת נשימה

"כשהכוחות הגיעו היא כבר נמשתה מהמים על ידי עובר אורח מתחת לגשר של דרך נמיר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ששי מוהדב ממשטרת תל אביב. "היא הייתה ללא דופק ובלי נשימה. אחרי פעולות החייאה שצלחו היא פונתה לאיכילוב מחוסרת הכרה".

מחקירת המשטרה עולה כי פיינגולד לא הצליחה לעלות מעל פני המים מכיוון שהייתה קשורה ברגליה לקיאק. היא פרפרה מתחת למים במשך כעשר דקות. עוברים ושבים שהבחינו בה חשש להיכנס לירקון להצילה, בשל הזיהום, עד שעשה זאת טויבין.

התאונה בירקון: האם אתם הייתם קופצים לעזור?

הווידאופדיה: אסון גשר המכביה