יום רביעי: השלטון המקומי ישבש את הרמזורים

במרכז השלטון המקומי מוחים על הקיצוץ הצפוי בתקציב החינוך ועל תקציב העיריות והמועצות. ביום רביעי הם ישבתו מהשעה 8:00 עד 10:00 בבוקר, במה שהם מגדירים "שביתת אזהרה". לא יתקיימו לימודים, לא תהיה קבלת קהל וגם הרמזורים לא יפעלו

כאן שביתה (חדשות 2)

למאבקו של שר החינוך גדעון סער בקיצוץ התקציבי מצטרפות היום גם הרשויות המקומיות. מרכז השלטון המקומי ישבית ביום רביעי הקרוב, למשך שעתיים, את הלימודים בבית הספר ושירותים נוספים. הם אפילו מוכנים לסכן את חיי התושבים ולשבש את פעילות הרמזורים. "המדינה גובה מסים ולכן היא חייבת לתת כספים, ולא להעביר מאחד לשני", אמר יו"ר השלטון המקומי שלמה בוחבוט.

שביתת האזהרה תתקיים ביום רביעי הקרוב בין השעות 8:00 בבוקר עד 10:00. ההחלטה על כך התקבלה ביום חמישי האחרון, כאשר הנהלת מרכז השלטון המקומי התכנסה ודנה בתקציב החינוך, במענקי האיזון - תקציבים שהמדינה מעבירה לרשויות מקומיות חלשות, וחוק ההסדרים שאמור לאשר העברת כספים מהרשויות הגדולות לקטנות.

בנוסף למוסדות החינוך ישבתו גם שירותי העירייה: לא תהיה קבלת קהל ולא תהיה תחזוקה שוטפת בעיר, כמו פינוי זבל. בנוסף תשובש פעילות הרמזורים וצפויים עומסי תנועה כבדים. בשלטון המקומי לא רואים בעיה בכך שהרמזורים לא יפעלו, מה שעלול לסכן חיי אדם. "הפסקת הרמזורים תהיה מבוקרת ומצומצמת", אומרים שם. "זהו בסך הכל צעד מחאתי. אנחנו לוקחים אחריות על פעילותנו ועל חיי תושבי היישובים".

המאבק יחל כבר ביום שלישי, אז ייצאו ראשי הרשויות לירושלים כדי להפגין במספר מוקדים. היות והמשטרה לא מאשרת להם להתאגד ולערוך הפגנה בגלל ביקור האפיפיור, החליטו במרכז לפזר את ראשי הערים והמועצות בארבעה מוקדים, כך שבכל מוקד יהיו 49 ראשי ערים: משרד ראש הממשלה, משרד הפנים, משרד האוצר ומשרד החינוך.

"ביום רביעי אנחנו נשבית את כל השלטון המקומי, כולל מערכת החינוך", הבהיר בוחבוט לחדשות 2 באינטרנט. "באופן עקרוני אין בסמכותנו להשבית את הלימודים, אבל באמצעות השבתת העובדים הכלליים, המאבטחים והשרתים, הלימודים לא יוכלו להתקיים כסדרם. השביתה כוללת גם את מערכת החינוך המיוחד ואת גני הילדים. וזו רק ההתחלה".