שיפור במצב הזוג שאכל דג מורעל

האישה ובעלה חשו ברע לאחר הארוחה והזעיקו את מד"א. תוך כדי הפינוי הידרדר מצבם והאישה אף איבדה את הדופק שלה. בבית החולים רמב"ם מדווחים כי מצבם של בני הזוג שהיו בסכנת חיים השתפר, אך עדיין מחכים שהשניים יתעוררו

שיפור חל במצבם של בני הזוג מקריית ים שנפגעו קשה בעקבות אכילת דג מורעל אמש. מבית החולים רמב"ם נמסר כי הגבר החל לנשום בכוחות עצמו וכי הוא ורעייתו מראים סימנים חיוביים יותר. בנוסף הביעו בבית החולים תקווה כי כבר מחר הם יחזרו להכרה.

השניים, גבר בן 47 ואשתו בת ה-48, אכלו אתמול ארוחה בביתם בקריית ים שכללה, בין היתר, דגים. אולם לאחר הארוחה הם הרגישו ברע, והאישה התקשרה למד"א. היא סיפרה שהיא ובעלה סובלים מכאבי בטן ותסמינים נוספים. צוות של מד"א הוזעק למקום והגיע לדירתם סמוך לשעה 17:00.

תוך כדי הפינוי של השניים מהדירה הידרדר מצבה של האישה והדופק שלה אבד. הצוות ביצע בה פעולות החייאה והחזיר את הדופק. בעלה פונה בהכרה, אך במצב קשה. מצבו הידרדר לפני שהגיעו לבית החולים רמב"ם בחיפה.

דג מסוכן

בבית החולים העבירו אותם לטיפול ראשוני בחדר הטראומה, ומשם הם הועברו למחלקת טיפול נמרץ נשמתי. שם הם שוכבים חסרי הכרה, מונשמים ובסכנת חיים.

"אין זיהוי ודאי של גורם ההרעלה, אך לפי הסימנים הקליניים ייתכן ומדובר בדג מסוג לגינון נודד (אבו-נפחא)", אמר פרופסור ידידה בן-טור, מנהל מרכז ההרעלות הארצי. "אין נוגדן לרעל והטיפול היחידי הוא הנשמה והשגחה עד שהנפגעים מתאוששים".

הלגינון הנודד הוא דג שבגופו, בעיקר בכבד ובאיברים פנימיים נוספים, יש רעל חזק מאוד. זהו דג שהיגר מהאוקיאנוס ההודי דרך תעלת סואץ, ובשנים האחרונות גרם להרעלות רבות לאורך החוף.

המבקר קבע בשבוע שעבר: חומרים רעילים בצלחת של כולנו

הכתובת הייתה על הקיר: מחקר חשף את הסכנות בריסוס