כושי רימון: "אסי דיין במצוקה ואנחנו נעזור לו"

הבמאי והשחקן הגיע לפונדק ה-101 של כושי רימון, בדרך לאילת. רימון סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "אנחנו גרים במקום יפה, יש פה אוכל טוב ונקווה שיהיה לו הכי טוב. עכשיו הוא נח, והוא זקוק לכך"

הבמאי אסי דיין שוחרר אתמול למעצר בית, ונסע היישר לפונדק 101, המוכר ביותר בשמו "כושי רימון", שם יבלה את תקופת המעצר. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר הבוקר רימון, בעל הפונדק, כי "אסי הוא אדם במצוקה והוא היה זקוק לעזרה".

"הכוונה שלנו היא לעזור לו, במידה ונוכל", הוסיף רימון, שפונדקו ממוקם 101 קילומטרים בדיוק מהעיר אילת. "אנחנו מכירים, אנחנו חברים", סיפר רימון על ההחלטה לשלוח דווקא אליו את דיין, החלטה שנראתה תמוהה בעיני רבים.

רימון סיפר כי דיין, שנאשם בתקיפת חברתו, יחיה עם המשפחה בתקופת מעצר הבית. "אנחנו גרים במקום יפה, יש פה אוכל טוב ונקווה שיהיה לו הכי טוב", אמר. "עכשיו הוא נח, והוא זקוק לכך".

דיין: "צריך לאשפז את המדינה ולעזור לה"

דיין שוחרר אתמול למעצר בית מלא בפונדק של רימון, זאת בעקבות המלצת שירות המבחן בעניינו - כך קבע בית משפט השלום בתל אביב. על דיין, השוהה במעצר מזה כחודש משגיחים חברו רימון, אחיו אהוד וחבר של המשפחה.

סניגורו של דיין בירך על ההחלטה ואמר: "דיין נמצא במצב קשה במעצר". לאחר צאתו מבית המשפט אמר דיין בחיוך: "צריך לאשפז את המדינה ולעצור אותה".

כושי רימון. ארכיון (חדשות 2)
"המשיב נשלח בתחילה לקבלת חוות דעת פסיכיאטרית ונמצא כשיר לעמוד לדין", ציין השופט עידו דרויאן בהחלטתו. "באותה חוות דעת נמצא המשיב כמי שסובל מהפרעת אישיות גבולית, חוסר יציבות רגשית, סף גירוי ותסכול נמוכים, נטייה להרס עצמי, אימפולסיביות וחוסר שיפוט, הגורמים לשימוש בחומרים פסיכואקטיביים ומועצמים על ידם".

בשיחה חטופה שערך עם העיתונאים סביבו, הגדיר דיין את כושי רימון בתור האדם הנפלא ביותר בעולם וסיפר שהם מכירים באמצעות אחיו של דיין שעבד אצל כושי. לאחר מכן, התעניין דיין בנושא העבריין הבכיר שנעצר שלשום, ושאל מדוע העיתונאים לא הולכים לסקר את הפרשה הזאת.

לחדשות 2 נודע כי המתלוננת נגד דיין הגישה לפני יומיים תביעת לשון הרע נגד רות דיין, אמו של אסי, בטענה שקראה לה "מלשנית" בכלי התקשורת ואמרה כי הילד בבטנה "אינו הילד של אסי". עורכת דינה של המתלוננת, אילת אפיק חכמון, אמרה לחדשות 2 באינטרנט כי הם מצרים על שיחרורו של דיין.

כתב אישום נגד דיין על תקיפה

תקיפה, גרימת חבלה ואיומים - אלה הם סעיפי האישום המרכזיים נגד הבמאי והשחקן דיין. כתב האישום נגד דיין הוגש בשבוע שעבר לבית משפט השלום בתל אביב.

מכתב האישום עולה כי בשלושה אירועים שונים תקף דיין את בת זוגו בת ה-33, הנמצאת בשלבים מוקדמים להיריונה. דיין מואשם כי גרם לה לחבלות קשות בפניה ובידיה, תוך כדי שהוא מאיים על חייה. במקרה נוסף הוא מואשם כי תקף אותה תוך שהוא מחזיק סכין מטבח בידו.

לטענת המשטרה, הראיות מתבססות על עדות המתלוננת, תמונות חבלותיה, עדויות של בני משפחת דיין ועדותו של הפסיכולוג של המתלוננת, שהיה הראשון לשמוע על האירוע לאחר אחד האיומים שהשמיע דיין כלפי המתלוננת.

אסי דיין - כל הכתבות:

בת הזוג: "הוא רדף אחרי עם סכין"

אסי דיין מסניף מול המצלמה

אסי דיין משחק אותה אלוהים

אסי דיין מתגעגע לאבא שלו