לוכדי העריקים מטרידים אזרחים תמימים באמצע הלילה

שלום התעורר קצת אחרי אחת בלילה מצלצול מטריד בדלת. הוא ניגש בבהלה וכשפתח את הדלת מצא שם קצין צה"ל. כאב לחייל הוא מיד החסיר פעימה מלבו, עד שהבין שאלה לוכדי העריקים שחיפשו מישהו בבניין שיענה להם

מה הייתם עושים אם הייתם שומעים דפיקה בדלת באישון לילה? בטח נבהלים, חושדים, מתחילים להריץ תסריטי בלהות בראש. זה בדיוק מה שקרה השבוע לאחד האזרחים, שסיפר לחדשות 2 באינטרנט על המקרה באמצעות המייל האדום, והופתע במיוחד כשגילה מי עמד מאחורי הדלת.

בלילה שבין שני לשלישי התעורר שלום מקריית ים בבהלה לקול צפצוף האינטרקום בדירתו בשעה בלתי סבירה - 01:10 בלילה. "מהצד השני קרא לי קול זועם - 'זה הצבא, תפתח את הדלת'". במוחו של שלום, אב לחייל ביחידה קרבית, החלו כבר לעבור התסריטים הקשים ביותר.

"פתחתי להם את השער בכניסה לבית, וכשעלו במדרגות התברר לי שהם בכלל חיפשו מישהו מקומה אחרת", הסביר שלום. "פניתי אליהם וניסיתי להסביר להם שמעשם לא היה תקין, שיש לי בן חייל ושהם הבהילו אותי מאוד". אך לתגובה מקצין צה"ל שעמד בבניין, שלום לא ציפה. "לא פתחו לי בדירות אחרות, אז צלצתי כאן", אמר לו הקצין.

הקצין המליץ: תפנה למשטרה

שלום ההמום פנה לקצין וביקש שיזדהה, אך לדבריו הוא לא היה מוכן לעשות זאת. "הוא אמר לי שמצידו אני יכול להתקשר למשטרה", סיפר שלום. "וכך, הם פשוט הלכו".

שלום העריך מיד כי מדובר בלוכדי עריקים, ומודה יותר מהכל שאשתו לא הייתה זו שענתה לצלצולי האינטרקום. "אם אשתי הייתה שומעת את זה - היא הייתה מתעלפת או צורחת", הוא אומר.

תגובת הצבא: צה"ל מצר על אי הנעימות

מדובר צה"ל נמסרה התגובה הבאה: "צה"ל רואה בחומרה את תופעת העריקות וההשתמטות ועושה את מירב המאמצים על מנת להילחם בתופעות אלו. צה"ל מצר על אי הנעימות שנגרמה לשכנים".

את המידע הראשוני על הסיפור העביר לנו גולש חדשות 2 באינטרנט באמצעות המייל האדום. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם בטלוויזיה.
 
עוד סיפורים שהגיעו במייל האדום