הבוקר: אלופת החתירה פקחה את עיניה

מצבה של יסמין פיינגולד, אלופת ישראל שטבעה עם הקייאק שלה בנחל הירקון, ממשיך להיות קשה אך יציב - אולם הבוקר היא פקחה את עיניה ועוררה התרגשות בקרב משפחתה היושבת לצידה. "תודה לכל המתעניינים בשלומה של יסמין", אמרה היום אימה של החותרת המצטיינת. יסמין עדיין מונשמת ומורדמת, אבל הרופאים מקווים לטוב

מצבה של החותרת המצטיינת יסמין פיינגולד, אלופת ישראל בשיט קיאקים שטבעה בירקון, ממשיך להיות קשה אך יציב. היא עדיין מאושפזת בבית החולים איכילוב בתל אביב, מורדמת ומונשמת. 

ועדיין, הבוקר נרשמה התרגשות רבה בקרב המשפחה המכונסת סביב מיטתה של יסמין בבית החולים איכילוב: יסמין פקחה את עיניה. היא עדיין במצב של תרדמת, לא מתקשרת עם הסובבים אותה ולא מודעת למה שקורה סביבה - אולם הרופאים והמשפחה יכולים להיות אופטימיים.

לאחר הביקורת הקשה שהטיחה סבתה של פיינגולד, גילה פרידמן, אמש, בעוברים ושבים שלא עשו דבר על מנת להציל את נכדתה שהייתה במצוקה - הודתה היום אימה של יסמין, אליזבת, על ההתעניינות הציבורית בתאונה הקשה שעברה ביתה. "אנחנו מבקשים להודות לכל מי שפנו אלינו בימים האחרונים ומתעניינים בשלומה של יסמין", אמרה האם. "תודה גם לכל אלו המבקשים לשאת תפילה להחלמתה".

חתרה לבדה והתהפכה

יסמין בת ה-20 טבעה בנחל המזוהם בתל אביב, לאחר שחתרה לבדה בסירת קיאק והתהפכה. צוות מד"א שהגיע לחלצה ביצע בה מאמצי החייאה ממושכים, בסופם היא פונתה במצב קשה לבית החולים איכילוב בעיר.

עובר אורח שהבחין בצעירה טובעת מיהר למים. הוא משה אותה החוצה, בעוד עוברי אורח אחרים הזעיקו את צוות מד"א למקום. "החניתי את מכוניתי ליד רידינג וחציתי את הגשר למסלול בו אני תמיד רץ על גדות הירקון", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אבי טויבין, שמשה את הצעירה מהמים. "כשחלפתי ליד מועדון השייטים ראיתי קיאק תחרותי שבתוכו בחורה חותרת ועוברת אותי. כשהתקדמתי לכיוון המזח ראיתי התקהלות של אנשים שצעקו 'להזעיק משטרה', וראיתי את הקיאק הפוך".

טויבין הבין כי מתחת לקיאק, בתוך המים, לכודה הצעירה. "רצתי, קפצתי לירקון ושחיתי לכיוונה", תיאר את רגעי החילוץ. "צללתי וראיתי אותה מחוסרת הכרה, כשהפה שלה מכוסה קצף. הפכתי את הקייאק והרמתי לה את הראש. גררתי אותה עם הקייאק עד לגדה, שם עזרו לי לחלץ אותה".

נמשתה בלי דופק וחסרת נשימה

"כשהכוחות הגיעו היא כבר נמשתה מהמים על ידי עובר אורח מתחת לגשר של דרך נמיר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ששי מוהדב ממשטרת תל אביב. "היא הייתה ללא דופק ובלי נשימה. אחרי פעולות החייאה שצלחו היא פונתה לאיכילוב מחוסרת הכרה".

מחקירת המשטרה עולה כי פיינגולד לא הצליחה לעלות מעל פני המים מכיוון שהייתה קשורה ברגליה לקיאק. היא פרפרה מתחת למים במשך כעשר דקות. עוברים ושבים שהבחינו בה חשש להיכנס לירקון להצילה, בשל הזיהום, עד שעשה זאת טויבין.

התאונה בירקון: האם אתם הייתם קופצים לעזור?

הווידאופדיה: אסון גשר המכבייה