אלופת ישראל בחתירה טבעה בירקון

יסמין פיינגולד שטה בקייאק במיימי הירקון כשלפתע הוא התהפך והיא נפלה לתוך המים המזוהמים של הנחל התל אביבי. "צללתי וראיתי אותה מחוסרת הכרה, כשהפה שלה מכוסה קצף", סיפר אבי טויבין, שקפץ לנחל. במהלך הלילה יצאה יסמין מכלל סכנת חיים, אך מצבה עדיין מוגדר קשה

שיפור במצבה של אלופת ישראל בחתירה, יסמין פיינגולד, שטבעה אמש במהלך אימון בנחל הירקון המזוהם לאחר שהתהפכה עם הקיאק בו חתרה. מבית החולים איכילוב נמסר הבוקר כי יסמין יצאה מסכנת חיים, אולם מצבה עדיין מוגדר קשה.

יסמין פיינגולד בת ה-20, אלופת ישראל בחתירה, טבעה אמש במיימי נחל הירקון המזוהם בתל אביב, לאחר שחתרה לבדה בסירת קייאק והתהפכה. צוות מד"א שהגיע לחלצה ביצע בה מאמצי החייאה ממושכים, בסופם היא פונתה במצב קשה לבית החולים איכילוב בעיר. יסמין עדיין מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ כשהיא מונשמת וחסרת הכרה.

עובר אורח שהבחין בצעירה טובעת מיהר למים. הוא משה אותה החוצה, בעוד עוברי אורח אחרים הזעיקו את צוות מד"א למקום. "החניתי את מכוניתי ליד רידינג וחציתי את הגשר למסלול בו אני תמיד רץ על גדות הירקון", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אבי טויבין, שמשה את הצעירה מהמים. "כשחלפתי ליד מועדון השייטים ראיתי קיאק תחרותי שבתוכו בחורה חותרת ועוברת אותי. כשהתקדמתי לכיוון המזח ראיתי התקהלות של אנשים שצעקו 'להזעיק משטרה', וראיתי את הקיאק הפוך".

טויבין הבין כי מתחת לקיאק, בתוך המים, לכודה הצעירה. "רצתי, קפצתי לירקון ושחיתי לכיוונה", תיאר את רגעי החילוץ. "צללתי וראיתי אותה מחוסרת הכרה, כשהפה שלה מכוסה קצף. הפכתי את הקיאק והרמתי לה את הראש. גררתי אותה עם הקיאק עד לגדה, שם עזרו לי לחלץ אותה". 

נמשתה בלי דופק וחסרת נשימה

"כשהכוחות הגיעו היא כבר נמשתה מהמים על ידי עובר אורח מתחת לגשר של דרך נמיר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ששי מוהדב ממשטרת תל אביב. "היא הייתה ללא דופק ובלי נשימה. אחרי פעולות החייאה שצלחו היא פונתה לאיכילוב מחוסרת הכרה".

מחקירת המשטרה עולה כי פיינגולד לא הצליחה לעלות מעל פני המים מכיוון שהייתה קשורה ברגליה לקייאק. היא פרפרה מתחת למים במשך כעשר דקות. עוברים ושבים שהבחינו בה חששו להיכנס לירקון להצילה, בשל הזיהום, עד שעשה זאת טויבין.

בסוף חודש מרס אירעה טרגדיה באור יהודה. פעוטה כבת שנה וחצי טבעה במזרקה ברחוב חיים בר-לב בעיר, ונפצעה קשה. אמה של הילדה טענה כי "לא שמה לב היכן הייתה הילדה". 

צוות נט"ן שהגיע למקום פינה את הפעוטה לבית החולים תל השומר, כשהיא מורדמת ומונשמת, לאחר שמצא אותה מחוסרת הכרה במי המזרקה.

הווידאופדיה: אסון גשר המכבייה