איש הכדורסל אורי שלף הלך לעולמו בגיל 43

אבל כבד נפל על עולם הספורט הישראלי: איש הכדורסל אורי שלף הלך לעולמו לאחר שלקה בדום לב. שלף היה מהגורמים המרכזיים בהקמת קבוצת האוהדים הפועל "אוסישקין" תל אביב, שבהמשך הפכה להפועל תל אביב. הוא אחיו של כוכב העבר של מכבי תל אביב גור שלף

אורי שלף, ארכיון (חדשות 2)

אורי שלף, שחקן הכדורסל לשעבר ומי שמוכר בשנים האחרונות כמנהל קבוצת הפועל תל אביב הלך היום (ראשון) לעולמו בגיל 43 לאחר שלקה בדום לב. אורי הוא בנו של מאמן העבר עמי שלף ז"ל ואחיו של כוכב העבר של קבוצת מכבי תל אביב, גור שלף. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלף הוא דמות מוכרת בנוף הכדורסל המקומי והידיעה על מותו הכתה בתדהמה את הענף. את דרכו הראשונה בענף החל בגילאי נוער - בקבוצת הפועל תל אביב שעמה היה מזוהה לאורך הקריירה שלו. הוא שיחק במספר קבוצות שונות עד לפרישה ממשחק פעיל בשנת 1999.

במקביל לקריירת המשחק, החל לאמן קבוצות נוער וילדים. לאחר פרישתו הסופית החל לשמש בתפקידי הנהלה, תחילה כמנכ"ל קבוצת הכדורסל של רמת השרון, ובהמשך היה ממובילי המהלך להקים את קבוצת האוהדים הפועל "אוסישקין" ת"א.

שלף מונה למאמן-שחקן בעונה הראשונה בקבוצה והוליך אותה לעלייה מליגה ב'. בהמשך פינה את עמדת המאמן לטובת תפקיד בהנהלה, עד לעליית הקבוצה לליגה הראשונה. שלף נודע לא רק בזכות כישוריו בעולם הכתיבה: הוא היה בעל טור אתר "וואלה" וכתב יחד עם אחיו גור את ספר הילדים "צביקי הרואה ולא נראה".

בהודעה שפרסמה קבוצת הכדורסל נכתב: "מועדון הכדורסל של הפועל תל אביב המום, דואב וכואב עם היוודע הידיעה הנוראית על מותו הפתאומי של אורי שלף, מנהלה המקצועי של הקבוצה, אשר נפטר הבוקר מדום לב. אורי, אשר שיחק בשנות ה-90 בהפועל תל אביב, היה ממייסדי עמותת הפועל אוסישקין לאחר הריסת האולם, אימן בהתנדבות את הקבוצה בשנתיים הראשונות לאחר הקמתה מחדש, ובשש השנים האחרונות כיהן כמנהל מקצועי ומנהל הקבוצה. אורי נחשב לאחד מהאנשים המזוהים ביותר עם הפועל תל אביב ואחד מהאחראים הראשיים לחזרתה של הפועל לקדמת הבמה של הכדורסל בישראל".

"זהו רגע קשה מאוד עבור כל קהילת הפועל תל אביב, אין ספק שמשהו בקבוצה נשבר ולא ישוב להיות עוד כקדמותו. אורי היה ה"אבא" של השחקנים ותמיד היה שם עבורם ובשבילם. הפועל תל אביב מבקשת להשתתף בצער המשפחה ותפעל להנציח את זכרו של אורי כפי שהיה ראוי לו. אורי הותיר אחריו את אשתו תמר וילדיו גלי וניב. יהי זכרו ברוך".

בהודעה מטעם עמותת "האדומים" המייצגת את אוהדי קבוצת הפועל תל אביב נכתב כי "זהו יום קשה ועצוב לכל אוהד הפועל בפרט ולכל אוהד כדורסל בכלל. יום שבו הדגל האדום יורד לחצי התורן. אורי שלף היה מודל לחיקוי וגאווה עבור כל אוהדי הפועל".

עוד מסרו האוהדים כי "בזכות כשרונו הניהולי, הבנתו הספורטיבית ותושייתו הוא שינה את המציאות בספורט הישראלי והחזיר את הפועל ת״א בכדורסל למרכז הבמה. המורשת ששלף מותיר אחריו היא ברורה - האוהדים הם האחראים הראשונים לגורל הקבוצה אותה הם אוהדים. העמותה תמשיך ליישם את מורשתו של שלף ולפעול על פי צוואתו".