נסחפו ללבנון וחולצו ברגע האחרון

באפיסת כוחות מוחלטת חולץ חותר קיאק שהרוח המזרחית העזה סחפה אותו אל עבר הגבול הימי בין ישראל ללבנון בראש הנקרה. "ממש תוך שנייה הוא נעלם והחל להיסחף לכיוון לבנון", תיאר הצוללן שאל סירתו פינו את החותר. צפו בתיעוד מבצע החילוץ

חילוץ בלב ים: הרוחות המזרחיות הערות שנשבו במישור החוף הצפוני בסוף השבוע כמעט וגרמו לאזרח ישראלי לחצות את הגבול ללבנון. חותר קיאק שהרוח סחפה אותו לעבר הגבול הימי בראש הנקרה חולץ ברגע האחרון בידי ספינה של חיל הים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את החילוץ תיעדו מדריכי מועדון הצלילה פוצקר בנהריה, שיצאו למבצע ניקיון של קניון אכזיב, אחת משמורות הטבע באזור. "במהלך ההפלגה ראינו שני חותרי קיאק במצוקה, כי הייתה רוח מזרחית חזקה", סיפר אמיר ויצמן שתיעד את האירוע מלב ים. "אנחנו היינו קשורים לעוגן אז לא יכלנו לצאת. חותר קיאק אחד הצליח להגיע אלינו, הוא היה ממש באפיסת כוחות. ממש תוך שנייה, החותר השני נעלם באופק והחל להיסחף לעבר לבנון".

ויצמן וחבריו התקשרו לחיל הים שהזניק ספינת דבורה. חיילי הספינה חילצו את החותר והעבירו אותו ביחד עם חברו לסירתו של ויצמן. "הם היו באפיסת כוחות מוחלטת", סיפר ויצמן. "רק כשנכנסו למים הם הבינו את משמעות הרוח ובאיזו סכנה הם היו".

לטענתו, לא מדובר במקרה הראשון בו צוללנים וחותרים מתקרבים לגבול וחיל הים נאלץ להרחיק אותם. "כשיש רוחות מזרחיות כאלה פשוט אי אפשר להתנגד להן", אמר. "הם סוחפות אותך בכוח. מי שנתקע לא יכול להתגבר עליה בעצמו".