שיחות הגרעין: "אירן מקשיחה עמדות"; פרטים חדשים על הטייס הרוצח מגרמניה. סיכום חדשות השבת

ביום שלישי הקרוב יגיע המועד האחרון להסכם הגרעין עם אירן והמשא ומתן בז'נבה בשיאו; נשיא מצרים א-סיסי קורא להקים כוח ערבי מאוחד נגד התערבויות זרות; אבו מאזן מאיים לפנות לביה"ד הפלילי הבינ"ל בהאג; אמנדה נוקס זוכתה סופית מרצח שותפתה לחדר; תיירת נהרגה בתאונה בוואדי קלט; אחרי החום – מגיע האובך

שיחות הגרעין מול אירן, היום (רויטרס)

סיכום חדשות סוף השבוע: שיחות הגרעין בין אירן למעצמות מגיעות לישורת האחרונה, ערב המועד האחרון להגיע להסכם. הצדדים שהגיעו בסוף השבוע לשוויץ עמלו במהלך השבת על ניסוח טיוטה להסכם ההבנות, שאותו יוכלו להציג עוד לפני תאריך היעד שנקבע בהסכם המסגרת, 31 במרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היום (שבת) הצטרפו לשיחות גם שרי החוץ של צרפת, גרמניה ובריטניה והם ידונו ביחד עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ועם שר החוץ האירני מוחמד ג'ואוד זריף שכבר נמצאים בז'נבה. במקביל, גורמים בארה"ב מסרו לרשת CNN כי האירנים מקשיחים את עמדותיהם, והם מתעקשים על חלק מנקודות המחלוקת. שר החוץ הצרפתי פביוס אמר כי מדובר ב"משא ומתן קשה".

חזית מאוחדת: נשיא מצרים א-סיסי (חדשות 2)

בזמן שבשוויץ אנשי המערב מדברים עם אירן, בשארם א-שייח מתחזק הציר הערבי נגד טהרן. המבצע הצבאי שמובילה סעודיה נגד המורדים השיעים בתימן, שמקבלים סיוע מהמשטר בטהרן, נמשך במלוא המרץ. נשיא מצרים א-סיסי קרא לעמיתיו להקים כוח ערבי משותף שיוכל לתת מענה צבאי להתערבות הזרה בעולם הערבי.

בוועידה דיבר גם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שניצל את הבמה כדי לטעון שהבחירות בישראל הוכיחו שאין לפלסטינים שותף ועליהם לפעול באופן חד צדדי, למשל על ידי פניה לבית הדין הפלילי בהאג כבר השבוע. "לאחר שלא הצלחנו למנוע מישראל להמשיך לבנות בהתנחלויות, לא נותר לנו אלא ללכת למוסדות הבינלאומיים ואכן נלך. ב-1 באפריל", אמר אבו מאזן.

האם הגיע הסוף לפרשת הרצח שטילטלה את איטליה? בית המשפט העליון ברומא זיכה את האמריקנית אמנדה נוקס ואת בן זוגה לשעבר רפאל סולצ'יטו מרצח הסטודנטית הבריטית מרדית קירצ'ר לפני שמונה שנים. בכך מגיעה לסיומה פרשיית הרצח, אז קירצ'ר נמצאה כשעל גופתה סימני אלימות קשים ועדויות לתקיפה מינית.

שותפתה לדירה אמנדה נוקס ובן זוגה סומנו כחשודים העיקריים ולבסוף הורשעו ונשלחו למאסר ממושך, אך שנתיים מאוחר יותר נוקס שוחררה מהכלא לאחר שבית המשפט קיבל את הערעור שלה. שנה לאחר מכן הפכו השופטים את ההחלטה, ואמש זיכוי השופטים האיטלקיים סופית את נוקס. הרוצח האמיתי של קירצ'ר עדיין לא נמצא.

טייס המשנה: "אעשה משהו שאחריו כולם יכירו את שמי"

חקירת ההתרסקות של המטוס הגרמני באלפים הצרפתים: בסוף השבוע התברר שטייס המשנה סבל מדיכאון אותו הסתיר ממעסיקיו והיה כנראה זה שריסק במכוון את מטוס האירבאס על 150 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על סיפונו. הבוקר נחשפו פרטים חדשים על הטייס, אנדראס לוביץ. חברתו לשעבר סיפרה ל"בילד" הגרמני ששמעה את בן זוגה מבטיח ש"יעשה משהו שישנה את הכל, בתקווה שבעקבות המעשה הזה "כולם יכירו את שמו".

הטייס הרוצח אנדראס לוביץ (CNN)
טרגדיה במהלך טיול בשבת: תיירת בת 84 מצרפת נפלה הבוקר אל מותה מגובה של 30 מטרים סמוך למנזר סנט ג'ורג' שבוואדי קלט. לפרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום לא נותר אלא לקבוע את מותה של האישה. מסוק צבאי הוזעק למקום כדי לסייע בחילוץ ופינוי הגופה לבית החולים.

ואחרי מזג האוויר החם של סוף השבוע - השרב נשבר, אך האובך מגיע: במהלך השבת חלה עלייה ניכרת בטמפרטורות ורבים פקדו את חופי הים ובריכות השחייה, הערב והלילה תחול התקררות וגשם מקומי קל יירד במרבית אזורי הארץ. מחר, יום ראשון, צפוי - כמו תמיד בשיא ניקיונות הפסח - אובך ברוב חלקי הארץ.