ואדי קלט: תיירת נפלה אל מותה

אישה בת 84 מצרפת נפלה מגובה רב במהלך טיול בוואדי קלט, סמוך למנזר סנט ג'ורג'. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותה בשטח. מסוק צבאי סייע בפינוי גופתה לבית החולים

טרגדיה במהלך הטיול בשבת: תיירת בת 84 מצרפת נהרגה לאחר שנפלה מגובה רב סמוך למנזר סנט ג'ורג' שבוואדי קלט. לפרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום וניסו לחלצה - לא נותר אלא לקבוע את מותה של האישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית הקשה התרחשה סמוך לשעה 10:00 בבוקר במהלך טיול קבוצתי, דקות ספורות לאחר מכן התקבל הדיווח הראשוני במד"א מרחב ירושלים. החובשים והפרמדיקים נאלצו לרדת רגלית עם הציוד הרפואי לנקודה שבה נמצאה האישה, שנפלה מגובה של כ-30 מטרים.

כשהגיעו אל האישה, הם גילו כי היא ללא סימני חיים ולאחר מספר ניסיונות לבצע בה החייאה נאלצו הפרמדיקים לקבוע את מותה במקום. במקביל, הוזנק לזירה מסוק צבאי שסייע בפינוי גופתה לבית החולים.

"ידענו שמדובר בשטח הררי, קשה ומורכב", סיפרו עקיבא ארליך, משה פנסו ואנה שרמן, פרמדיקים מד"א שהגיעו לזירה. "ירדנו רגלית עם הציוד הרפואי הנדרש וכעבור כחצי שעה הגענו לתחתית הוואדי".

"פינוי בשטח מורכב" (דוברות מד"א)

"בערוץ הנחל מצאנו אישה כבת 84, מוטלת כשהיא מחוסרת הכרה, ללא נשימה וללא דופק עם פגיעה רב מערכתית קשה ביותר, בתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה", סיפרו השלושה. "המסוק שהוזנק סייע לנו לחלץ את הגופה ולהעבירה לאמבולנה שהמתין בכביש מעל הוואדי".