צומת שבטה: הרוג בהתהפכות מכונית

הקטל בדרכים: אדם אחד נהרג, אדם אחר נפצע בינוני ושניים נוספים נפצעו קל בהתהפכות רכב סמוך לצומת שבטה. מותו של ההרוג נקבע בזירת התאונה, והפצועים פונו במסוק צבאי ובאמבולנס של מד"א לביה"ח סורוקה בבאר שבע

סוף שבוע קטלני בכבישים: צעיר כבן 25 נהרג הערב (שישי) בהתהפכות מכונית, סמוך לצומת שבטה. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום בסיוע צוות רפואי של צה"ל, ביצעו בו מאמצי החייאה אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתאונה נפצעו עוד שלושה בני אדם - אחד במצב בינוני ושניים קל. האדם שנפצע באורח בינוני פונה במסוק צבאי לבית החולים סורוקה בבאר שבע, ושני הפצועים הנותרים פונו לסורוקה באמבולנסים של מד"א.

מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי במכונית נסעו חמישה נתינים זרים מאריתריאה, כולם צעירים בשנות ה-20 לחייהם. הרכב התהפך מספר פעמים לתעלה בצד הדרך.

"כשהגענו למקום ראינו בתעלה בצד הדרך רכב מעוך לאחר שהתהפך מספר פעמים", סיפר פרמדיק מד"א אורגד כהן שטיפל בנפגעים. "אחד מהם שכב מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק. הוא סבל מפגיעה רב מערכתית קשה ביותר ולאחר ניסיונות החייאה בסיוע כוח רפואה של צה"ל נאלצנו לקבוע את מותו".

"גבר נוסף שנפגע בחזה טופל בשטח כשהוא בהכרה ופונה במסוק לבית חולים כשמצבו בינוני ויציב", הוסיף כהן. "שלושה צעירים נוספים שנחבלו באופן קל פונו על ידי אמבולנסים של מד"א לבית החולים סורוקה".

הקטל בדרכים: ארבעה הרוגים ביממה אחת

מוקדם יותר היום נהרג גבר בשנות ה-30 לחייו בתאונת דרכים שאירעה סמוך לצומת אעבלין בין אופנוע למכונית פרטית. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו של רוכב האופנוע. "מדובר בתאונה קשה", סיפר פרמדיק מד"א ערן זיסמן שהגיע למקום. "על הכביש שכב גבר כבן 30 מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק. הוא סבל מפגיעה רב מערכתית קשה ביותר ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו".

זירת התאונה בצומת אעבלין, היום (דוברות מד"א)

לפנות בוקר, נהרגו שני בני אדם ונפצעו שלושה נוספים בדרגות פציעה שונות בשלוש תאונות דרכים - שתיים מהן התרחשו במהלך הלילה בכביש 40 סמוך לגדרה, והשלישית התרחשה ביישוב מחצבת דריג'את בדרום.

גבר בן 42 נהרג מפגיעת משאית ביישוב מחצבת דריג'את בצפון הנגב. צוותי מד"א שהגיעו שזירת התאונה ביישוב נאלצו לקבוע את מותו. "בשולי הכביש, סמוך לאחד מגלגלי המשאית, שכב גבר בן 42, כשהוא מחוסר הכרה", תיאר פרמדיק מד"א נתנאל דסקל שהגיע למקום. "הוא היה ללא דופק וללא נשימה, ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

זירת התאונה בצפון הנגב, הבוקר (דוברות מד"א)

בתאונה סמוך לצומת כנות נפגעו אב ובנו מאוטובוס, והאב, גבר בן 70 נהרג. הבן סבל מפציעות קלות. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה העניקו לשניהם טיפול רפואי ופינו אותם להמשך טיפול רפואי בבית החולים קפלן ברחובות, כשהאב, גבר כבן 70, פצוע באורח אנוש עם פגיעה רב מערכתית. בבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

פחות משעה מאוחר יותר התקבלה במוקד מד"א קריאה נוספת על כביש 40, הפעם ליד הכניסה הצפונית לגדרה. שני גברים בשנות השלושים לחייהם נפצעו באורח קשה לאחר שאופנוע החליק. עדיין לא ברור אם שני הפצועים רכבו על האופנוע או שמדובר ברוכב אחד והולך רגל. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו להם טיפול רפואי וגם אותם פינו לביה"ח קפלן כשהם מחוסרי הכרה עם פגיעה רב מערכתית.