תעלומה בפתח תקווה: מי זורק גורי חתולים אל מותם מהקומה השלישית?

שישה גורי חתולים הושלכו אל מותם מחלון דירה בקומה השלישית של בניין ברחוב ההסתדרות בפתח תקווה בחודשים האחרונים - כך לפחות חושדים השכנים. רק אתמול נמצא גור נוסף מוטל ללא רוח חיים בכניסה לבניין. "איך אפשר להשליך ככה יצור קטן וחסר ישע? זה כמו לזרוק ילד מהחלון", מספרת שכנה שהגישה תלונה במשטרה

גור חתולים שישי שנמצא מת, אתמול (מיזם 100)

גורי חתולים מושלכים אל מותם מגובה - ומוטחים על המדרכה: למחזה המזעזע הזה נחשפים בחודשים האחרונים דיירי בניין אחד ברחוב ההסתדרות בפתח תקווה - כך לפחות הם חושדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת שכנים בבניין, החתולים מושלכים מחלון של דירה בקומה השלישית, בה מתגוררת משפחה עם מספר ילדים ושיש בה חתולה שהמליטה לאחרונה. "כל הזמן זורקים מהדירה הזו חפצים שונים ואפילו כיסאות, אז הגיוני להניח שגם החתולים האומללים הושלכו משם", מספרת שכנה לחדשות 2 Online.

רק אתמול נתקלו השכנים בחתול נוסף שנמצא מת בפתח הכניסה לבניין - והם טוענים כי מדובר במקרה שישי בתקופה האחרונה, מה שהוביל את ו', דיירת בבניין סמוך ופעילה לזכויות בעלי חיים, להגיש תלונה בתחנת משטרת פתח תקווה. לדבריה, השכנים בבניין ניסו לברר עם הדיירת בקומה השלישית האם היא אחראית לתופעה הנוראה - אלא שהיא מתחמקת ושותקת.

"יש סימנים שהחתולים האלה פשוט נזרקו מהחלון ונהרגו, הם לא מתו ככה סתם", מספרת ו'. "אני לא מבינה איך אפשר לזרוק משהו קטן וחסר ישע ככה, זה כמו ילד. כמו שיקחו ילד קטן ויעיפו אותו מהחלון. הייתי זורקת את האישה הזו או את מי שעשה את זה מהחלון".

החתולים הושלכו אל מותם מהקומה השלישית? (מיזם 100)

"צוות 'מיזם 100' פועל מול פיקוד המשטרה והווטרינר העירוני כדי שהפנייה תטופל באופן הרציני ביותר", מסר שלומי צ'צ'קס, מקים המיזם שנועד לשים קץ להתעללות בבעלי חיים.

"בפרשה חמורה זו לא רק שכבר עירבנו במיידי את המשטרה, אלא שמתוכנן גם ביקור מיידי במקום של הווטרינר העירוני ביחד עם עמותת 'פתח תקווה אוהבת חיות'. אני קורא לכלל הציבור להמשיך לדווח למערכת 'מיזם 100' על כל אירוע של התעללות והזנחה בבעלי חיים בישראל, ונסייע במהירות ובמקצועיות מול גורמי האכיפה כדי לשים לכך קץ".

מהמשטרה נמסר בתגובה לידיעה כי אתמול בערב הוגשה תלונה בעניין - והיא נבדקת.