"עובדים במלון רצו אחרינו עם מקלות סנוקר והכו אותנו, צעקו שאנחנו חיות אדם"

אמש חשפנו במהדורה המרכזית תיעוד של חופשות הקיץ הסוערות של בני הנוער הישראלים בקפריסין - מסיבות עם הרבה אלכוהול, שמסתיימות לא פעם בוונדליזם ובנזק לחדרים. במקרה אחד, המתיחות בין הישראלים לעובדי המלון הובילה לטענות הנערים - לאלימות נגדם. הנערים שנכחו במקום משחזרים את רגעי המהומה

הנערים משחזרים את המהומה במלון: לאחר שחשפנו אמש במהדורה המרכזית את התמונות ממלון "פמבוס" בעיירת הנופש איה נאפה בקפריסין, בהן נראים בני נוער ישראלים משתוללים במקום ואת עובדי המלון רודפים אחריהם ומכים אותם עקב כך, משחזרים היום (שני) בני הנוער שנכחו במקום את שאירע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קבוצה גדולה של בני נוער ישראלים עזבו את המלון והתבקשו לשלם על הרס ציוד בחדרים. כשסירבו להעביר את הכסף, מהר מאוד התפתחה מהומה. "התחילו להביא לכל ישראלי שיצא מהמלון קנס על משהו מסוים שקרה במלון", משחזר ליעד סופר שנכח במקום. "לא ידעו אם מישהו עשה או לא עשה נזק, אבל הוא קיבל על זה קנס. אם אתה לא משלם, או שאין דרכון או שאין את הפיקדון ששילמת".

(חדשות 2)


ניב, ליעד, ברק וצחי היו בין הישראלים שעזבו את המלון באותו הבוקר. לטענתם, כאשר באו לבקש חזרה את הפיקדון שנתנו בתחילת השבוע, נאמר להם שבעקבות הרס ציוד שנעשה במלון לא יקבלו אותו. "כל המסדרון היה מלא בזבל", מספר ברק בוטא. "כששאלנו את הפקידה במלון למה זו אשמתנו היא אמרה: 'אף אחד פה לא יבוא ויגיד שהוא זה שעשה את זה'. אז שאלתי אותה אם אנחנו אשמים בזה שאין להם מצלמות. היא אמרה לי לא, אבל זה מה שהחליטו מעליי - וזה מה שקורה".

"חלק הצליחו להתחבא, אחרים חטפו מכות ונפצעו"

"היו מעל ארבעים ישראלים וכנראה המלון לא ידע איך להתמודד עם זה, אז החליטו ששולחים את מנהל המלון עם שני שומרים מאוד גדולים, פשוט עם מקלות של סנוקר, והתחילו לרדוף אחרי ישראלים ולהרביץ להם", מוסיף ליעד. "התחילו לצעוק באנגלית: 'צאו החוצה חיות! חיות אדם!". לדבריו, "חלק הצליחו לברוח ולצאת מהמלון, חלק הצליחו להתחבא וחלק קיבלו מכות. אחד שבר את היד, אחד פתח את היד, אחד יצא עם מכה מאוד חזקה בגב".

(חדשות 2)

"הנציגים הישראלים שהובטח לנו שילוו אותנו ויעזרו לנו בסופו של דבר נעלמים ואומרים: 'אנחנו לא מתעסקים עם המלון'", מספר צחי עבדו. לדברי הנערים, בחדר שעזבו לא הייתה שום תקלה ולא היה להם כל קשר למתרחש - אך למרות זאת הם מצאו את עצמם בורחים החוצה מחשש מאנשי המלון.

(חדשות 2)


זה נגמר כשהמשטרה הגיעה: "הם הגיעו לאיזשהו סיכום עם המלון שאנחנו נוכל להישאר שם בחוץ, לא לעשות רעש, לא לעשות בלגן ולא להתעמת", מספר ניב נאור, "רק ניקח את כל הציוד שלנו ונחכה בחוץ להסעה שלנו לשדה התעופה ללרנקה".