ילד אחד "הפך" לכהה עור, שני "קיבל" קוקיות: המודעה המוזרה של משרד הבינוי והשיכון

משרד הבינוי והשיכון השיק מחדש את פרויקט "שיקום שכונות" ובין היתר פרסם כרזות גדולות בערים ברחבי הארץ – אלא שהתמונה שבה בחרו להשתמש בלשכת הפרסום הממשלתית בכרזה עברה "שיפוץ" משונה: ילד בלונדיני בהיר ששיערו נצבע שחור ועורו הוכהה

זהו את ההבדלים

לפני כארבעה חודשים הכריז משרד הבינוי והשיכון על חידוש פרויקט "שיקום שכונות" ב-40 ערים בפריפריה. את ההשקה החגיגית ליוו כרזות שנתלו בשבועות האחרונים במקומות רבים ברחבי הארץ ובהן נראים ילד וילדה משחקים במגרש - אלא שמתברר שהתמונה שבה בחרו להשתמש לקמפיין עברה "שיפוץ" לא שגרתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיקה שלנו העלתה כי מקור הכרזה, שהשר גלנט כבר הספיק להצטלם בגאווה לצידה, הוא בנק תמונות בחו"ל. השימוש בתמונה מחו"ל לפרויקטים בישראל אינו חריג ולמעשה אף רווח, אך עיון מעמיק בתמונה מעלה כי שני ילדים בלונדיניים ובהירי עור משוודיה קיבלו בכרזה של המשרד חזות חדשה לגמרי.

הכרזה של משרד הבינוי והשיכון בבית שאן

גלנט והכרזה ה"משופצת" (שלמה שרביט)

שערו הבלונדיני של הילד בצדה הימני של התמונה נצבע בשחור ועורו הבהיר קיבל גוון כהה. הילד בצידו השמאלי של התמונה זכה גם הוא ל"טיפול" בכרזה של משרד הבינוי והשיכון כשמגדרו שונה: התסרוקת הבלונדינית קצרה הוחלפה לתסרוקת קוקיות בגוון אדמדם.

מהמשרד לבינוי ושיכון נמסר בתגובה: "אנחנו מחוייבים ונאמנים לייצג בקמפיינים תקשורתיים מגוון אנושי ושוויון מגדרי הנותנים ביטוי לכלל האוכלוסיה, כפי שנעשה בפרסום זה. בשאלות הנוגעות לאופן הביצוע של המודעה ולבחירת התמונה ממאגר התמונות, ניתן לפנות אל משרד הפרסום הממשלתי האמון על עיצוב המודעה".

 

מלשכת הפרסום הממשלתית טרם נמסרה תגובה.