רגע לפני ריו: זהב למתעמלות האמנותיות

נבחרת ההתעמלות האמנותית של ישראל הגיעה להישג נוסף ומרשים בתחרות הנערכת באזרבייג'אן. קודם לכן זכתה נטע ריבקין במדליית ארד. שורת הזכיות מגיעה ימים ספורים לפני פתיחת המשחקים האולימפיים בריו ועל רקע הדיווחים על מתיחות בין המאמנת לספורטאיות

הנבחרת באליפות אירופה (עמית שיסל)

משבר? נבחרת ההתעמלות האמנותית ממשיכה לגרוף מדליות: היום (ראשון) זכו המתעמלות הישראליות במדליית הזהב בתרגיל הסרטים בתחרות שנערכת בבאקו. מדובר בהישג נוסף ומרשים, 12 ימים בלבד לפני פתיחת המשחקים בריו - והאופטימיות לקראת האולימפיאדה מתגברת למרות המתיחות בין חלק מהמתעמלות לבין המאמנת אירה ויגדורצ'יק, שנטען כי בעטה באחת מהבנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את תרגיל החישוקים והאלות הנבחרת סיימה במקום הרביעי. מדובר במבחן האחרון של הנבחרת הישראלית לפני היציאה למשחקים האולימפיים בריו - בהם מחלקים מדליות רק על קרב-רב, לא על תרגילים בנפרד.

הבוקר זכתה חברת הנבחרת נטע ריבקין במדליית ארד בתרגיל הכדור באליפות: ריבקין זכתה לציון גבוה של 18.5 וזכתה לעלות לפודיום יחד עם הזוכה מרוסיה מרגריטה ממון וסגנתיה אלכסנדרה סולדטובה, גם היא מרוסיה.

ממשיכה לאמן. ויגדורצ'יק (חדשות 2)

אתמול זכו חברות הנבחרת במדליית כסף בקטגוריית הקרב-רב, שהיא הקטגוריה החשובה והקטגוריה שמזכה במדליות גם באולימפיאדה.

שלשום לאחר שהעפילו הבנות לגמר, עוררה סערה מאמנת הנבחרת אירה ויגדורצ'יק, לאחר שחיבקה ונישקה את הבנות, למרות האיסור של הוועדה הציבורית של איגוד ההתעמלות שקבעה שכל מגע ישיר ופיזי עם הבנות ייעשה ע"י העוזרות אלה סמופלוב ורעיה אירגו וע"י הכוריאוגרפית איילת זוסמן. האיסור הגיע לאחר התקרית בה בעטה לכאורה באחת המתעמלות ושחוללה סערה. "קיימות נשיקות אחרי כל תרגיל מוצלח, אין בזה שום דבר חדש", אמרה המאמנת לחדשות 2.

בשבוע שעבר הוחלט כי ויגדורצ'יק תצא לאולימפיאדה בריו, למרות הטענות לפיהן נהגה באלימות ובעטה באחת המתעמלות. ועדה ציבורית שהקים איגוד ההתעמלות קבעה כי אין סיבה להדיח את המאמנת לפני המשחקים האולימפיים, וכי היא תמשיך לאמן את הבנות גם במהלך המשחקים בברזיל - זאת לצד איש שימונה להיות מלווה ומתווך בינה לבינן.