"לא יודע מה ישודר ב-1 באוקטובר"

מנכ"ל תאגיד השידור הישראלי אלדד קובלנץ אמר בתגובה להודעת נתניהו על דחיית השידורים כי הוא ערוך ומוכן לשדר ב-1 באוקטובר כפי שנקבע מלכתחילה. אולם בשיחה סגורה עם מנהלים בטלוויזיה החינוכית שנערכה לפני כשבועיים, הודה קובלנץ שאין לו מושג מה ישודר בתאגיד. "זה לא שאני מסתיר משהו", הוא הבהיר. האזינו

לאחר הודעת ראש הממשלה בנימין נתניהו על דחיית שידורי תאגיד השידור הישראלי ביותר משנה, הבהירו בהנהלת התאגיד כי הם ערוכים להתחיל את השידורים בזמן שנקבע על פי חוק - 1 באוקטובר 2016. אלא שבהקלטה שהגיעה לידי חדשות 2, נשמע מנכ"ל התאגיד כשהוא מודה שהוא עדיין אינו ערוך לשידור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"חוץ מלעשות פה קעקוע 2018 עשיתי כל מה שאני יכול", אמר המנכ"ל, אלדד קובלנץ, בשיחה עם מנהלים בטלוויזיה החינוכית. "אין לי מושג, אני באמת לא יודע מה ישודר בתאגיד בראשון באוקטובר. זה לא שאני מסתיר משהו, זה לא שזה איזה תרגיל מחשבתי. לא יודע. אני אומר את זה עם חיוך, אבל אני רציני".

ובכל זאת, עדיין נראה שהמהלך של נתניהו הוא התערבות בוטה מאוד בענייני השידור הציבורי. ההערכה היא שלאור העמדה של שר האוצר כחלון ושר החינוך בנט נגד הצעד של נתניהו - בסופו של דבר יידחו השידורים אבל לא ל-2018, אלא רק בכמה חודשים.

מתאגיד השידור הישראלי נמסר בתגובה: "מנכ"ל התאגיד מתחייב שיהיה מוכן לשידור בכל הפלטפורמות כבר ב-30 בפסטמבר. במהלך השנה האחרונה התקיימו עשרות דיונים ושיחות שונות בעניין יום תחילת השידורים, אך מרגע שהתקבלה החלטת המחוקק, פועל המנכ"ל וכל עובדי התאגיד כדי לעלות לשידור במלוא המרץ".