לקראת מצעד הגאווה: כוננות שיא בירושלים

כ-2,000 שוטרים יאבטחו את האירוע, שיתקיים זו הפעם ה-15 בבירה, והרחובות המרכזיים ייסגרו כבר בשעות הצהריים. 6 מקרוביו של הרוצח ישי שליסל נעצרו: "ביקשו לפגוע במשתתפים". אחד האחים מכחיש: "אין לנו קשר לדברים האלה". ברחבי העיר נתלו כרזות בגנות המצעד. חברי כנסת רבים צפויים להשתתף במצעד ויזכו לאבטחה נוספת

אלפי בני אדם צפויים להשתתף היום (חמישי) במצעד הגאווה ה-15 בירושלים שיתקיים במרכז העיר. שנה אחרי שישי שליסל רצח את שירה בנקי ז"ל ודקר עוד מספר צועדים - במשטרה לא לוקחים סיכונים ונערכים בכוננות שיא לקראת האירוע. הבוקר המשטרה עצרה חשוד נוסף שתכנן לפגוע במשתתפים: על החקירה הוטל צו איסור פרסום, אך ככל הנראה גם העצור הנוסף יובא היום לדיון בהארכת מעצרו. אתמול נעצר מיכאל שליסל, אחיו של הרוצח ישי שליסל, והוא צפוי להשתחרר בשעות הקרובות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כ-2,000 שוטרים יאבטחו את המשתתפים, שיצעדו מגן הפעמון בעיר ויגיעו עד לגן העצמאות. כל באי המצעד ייבדקו ונושאי נשק לא יורשו להיכנס, כולל חיילים ובעלי רישיון לנשק. הרחובות המרכזיים בבירה ייסגרו לתנועה כבר בשעות הצהריים.

אתמול קיים מפקד משטרת ירושלים, ניצב יורם הלוי, שיחת תדרוך עם מפקדי הכוחות ואף התייחס לדברים שהשמיעו בימים האחרונים הרב דב ליאור וראש ארגון להב"ה בנצי גופשטיין. ניצב הלוי מתח ביקורת חריפה על דברי השניים, שלטענתו "מתסיסים ומעודדים אלימות".

"כל משפחת שליסל נגד המעשה של ישי"

אתמול לפנות בוקר פשטו שוטרים על בתיהם של בני משפחתו של ישי שליסל - אמו וחמישה מאחיו. הפשיטה התבצעה לאחר שמידע שהגיע לחוקרי היחידה המרכזית במשטרת ירושלים העלה כי כמה מבני המשפחה התארגנו לפגוע במשתתפים במצעד.

אחד האחים, מיכאל שליסל, נעצר והובא לבית המשפט, שם הוחלט להאריך את מעצרו ביממה. אמו ואחיו של הרוצח ממצעד הגאווה שוחררו עם צווי הרחקה מירושלים עד יום שישי. עם זאת, בשיחה עם חדשות 2 מכחיש אברהם שליסל, אחד האחים, את הטענות.

"אין לנו שום התארגנות כזאת, ככל הידוע לי לאף אחד מהאחים, אין לנו שום קשר לדברים כגון אלה", אמר. "העמדות של המשפחה שלנו, של כל המשפחה, הן לצאת חוצץ נגד המעשה, לא לתת לו שום לגיטימציה. כל המשפחה, מגדול ועד קטן, חוץ מישי כמובן, נגד המעשה הזה".

עו"ד איתמר בן גביר, פרקליטו של מיכאל שליסל, מתח ביקורת על המעצר. "מעצרו של מרשי והפשיטה על בני משפחת שליסל הם שערוריה", אמר. "רק בגלל שהוא אחיו של ישי הוא עוכב ונעצר". חבר מועצת ירושלים נחמניאל סבן, ששחרר בערבות את בני המשפחה, אומר שמשטרת ירושלים "נתקפה בהיסטריה מוגזמת".

היכן יעברו הצועדים?

הצועדים יתכנסו בגן הפעמון בעיר ובשעה 18:00 יחלו לצעוד על פי המסלול הבא: רחוב קרן היסוד, רחוב קינג ג'ורג', רחוב מאיר שחם, רחוב רבי עקיבא, רחוב הלל ורחוב מנשה בן ישראל. התחנה הסופית תהיה בגן העצמאות. הכניסה למסלול המצעד תתאפשר אך ורק דרך שטח הכינוס בגן הפעמון ודרך כיכר פריז. היציאה מתוואי המצעד תתאפשר במתחם הסיום, בכיכר פריז או ברחוב רבי עקיבא.

החל מהשעה 14:30 המשטרה תסגור את רחובות הצעדה: רחוב קרן היסוד, קינג ג'ורג', מאיר שחם, רבי עקיבא, הילל ומנשה בן ישראל. כמו כן ייסגרו לתנועה גם הרחובות המובילים אליהם כולל רחוב אגרון, הילל, קינג ג'ורג' מקרן היסוד ועד רחוב בארי. הכבישים ייפתחו בהתאם להתקדמות הצועדים.

לצועדים צפויים להצטרף גם מספר חברי כנסת, בהם יאיר לפיד (יש עתיד); תמר זנדברג וזהבה גלאון (מרצ); יצחק (בוז'י) הרצוג, שלי יחימוביץ', ציפי לבני, קסניה סבטלובה, מיכל בירן ואראל מרגלית (המחנה הציוני); ואמיר אוחנה (ליכוד). יו"ר הכנסת סיכם עם קצין הכנסת ועם משטרת ישראל על "מתן מענה אבטחתי" לחברי הכנסת.

בהכנת הידיעה השתתפה דפנה ליאל