300 רבנים: תומכים ברב לוינשטיין

"האהבה כלפי כל אדם מישראל והחובה לנהוג בכל אדם כבוד, אינן יכולות לשמש סיבה לסילוף האמת ההלכתית" - כך כותבים 300 רבנים שחתמו על מכתב תמיכה ברב לוינשטיין. בין החותמים: הרב הראשי האשכנזי של ירושלים ורבה של צפת, שכבר השמיע אמירות מעוררות מחלוקת בעבר

יותר מ-300 רבנים, בהם רבני ערים, ראשי ישיבות הסדר וראשי מכינות קדם צבאיות, חתמו על מכתב תמיכה ברב לוינשטיין, שקרא להומוסקסואלים "סוטים", התנגד לחינוך קציני צה"ל לאי-פגיעה בחפים מפשע והצהיר כי התנועה הרפורמית היא זרם בנצרות. בין הרבנים החתומים על המכתב: הרב הראשי האשכנזי של ירושלים אריה שטרן, רבה של צפת שמואל אליהו, רבה של פתח תקוה מיכה לוי ועוד רבים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב מביעים הרבנים תמיכה "בכל רב שמביע את דעתו ההלכתית והמוסרית הנאמנה לתורה ולחז"ל, ללא משוא פנים וללא התנצלות". לדבריהם, "אנו מודעים היטב לכובד האחריות המוטלת על כתפי הרבנים, ודווקא בשל כך דברים אלו נכונים גם כאשר מדובר בסוגיות קשות ומורכבות".

במכתב כותבים הרבנים כי "עם ישראל כולו חש את הבריאות הטבעית שבהקמת המשפחה בישראל, ועם כל הכאב על צערם של אנשים פרטיים, יחד עם הרצון להקל ולסייע לכל מי שניתן לסייע לו - כאשר אנו נדרשים לבירור עקרוני, אין מקום למתן לגיטימציה לתופעות ולהתנהגויות הבאות להעלות על נס אורח חיים המנוגד למוסר האנושי ולדרכה של תורה". עוד הדגישו כי "האהבה כלפי כל אדם מישראל והחובה לנהוג בכל אדם כבוד, אינן יכולות לשמש סיבה לסילוף האמת ההלכתית או ל'עיגול פינות' ביחס למעשים אסורים".

"רבני ישראל ימשיכו להביע את דעתם ההלכתית, מתוך אחריות ציבורית, ללא חשש, בכל סוגיה שיידרשו לה, למען הרוב הדומם, דתיים וחילונים", מבטיחים הרבנים בסיום המכתב.

הדברים עומדים בניגוד לדברים שהשמיע לאחרונה שר החינוך ויו"ר "הבית היהודי", נפתלי בנט. "זו אינה דרכה של הציונות הדתית. חברה מורכבת לא חייבת להיות חברה מפולגת, יש מקום לכולם", אמר בנט. "אי אפשר לכנות ציבור שלם בכינויי גנאי ולהסתתר מאחורי ההלכה. ההלכה נועדה לקבוע מה אסור ומה מותר, אבל המציאות והחיים מורכבים יותר ממה שאסור וממה שמותר", הדגיש. "נכון, יש איסורי תורה מפורשים - אבל לא את כל מי שעובר על איסור תורה אנחנו מוציאים אל מחוץ למחנה. זו לא דרכנו".