מפקד המשטרה: "המצעד יצעד כמתוכנן"

מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים יצעד מחר כמתוכנן, חרף האיומים – כך מבטיח מפקד המשטרה בבירה. במהלך היום חתמו אמו וארבעה מאחיו של הרוצח ישי שליסל על צו הרחקה מהעיר למשך האירוע, ואחד מאחיו אף הושם במעצר בחשד שתכנן לפגוע בצועדים – אך ישוחרר שעות לפני המצעד

המצעד בירושלים (ארכיון) (פלאש 90)

סופית - המצעד יצעד: מפקד משטרת ירושלים, ניצב יורם הלוי, החליט כי חרף האיומים השונים, מצעד הגאווה והסובלנות יצעד מחר (חמישי) ברחובות הבירה כמתוכנן. בתדריך מפקדים שערך אחר הצהריים אמר ניצב לוי כי הנחה לבצע שורת פעולות על מנת להבטיח את ביטחון הצועדים, בהן הרחקות, אזהרות וסיכול כוונות לפגוע במשתתפי המצעד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר היום נעצר מיכאל שליסל, אחד מאחיו של הרוצח ישי שליסל, בחשד כי תיכנן לפגוע במשתתפי המצעד מחר. החשוד, שנעצר בעקבות מידע מודיעיני, הובא לדיון בהארכת מעצרו ובית המשפט האריך את מעצרו ביממה בלבד, כך שהוא ישוחרר מחר שעות ספורות לפני המצעד - זאת חרף בקשת המשטרה להאריך את מעצרו בחמישה ימים. כזכור, ישי שליסל רצח בשנה שעברה את שירה בנקי ז"ל שצעדה במצעד, ופצע מספר בני אדם נוספים. גם בשנת 2005 פצע שליסל שלושה בני אדם כשדקר אותם במהלך מצעד הגאווה בעיר.

"המשטרה היסטרית ומבקשת לכסות על הפשלה של שנה שעברה במעצרי שווא של בני משפחת שליסל למרות שבמשטרה יודעים שהם התנגדו למעשה", אמר עורך דינה של משפחת שליסל, איתמר בן גביר. "איש בחטאו יענש, ולהיות אח של ישי שליסל זה לא חטא", הדגיש.

אירוע הדקירה בשנה שעברה (סוכנות הידיעות תצפית)

קודם לכן עוכבו לחקירה אמו של שליסל וארבעה מאחיו, גם כן בעקבות מידע מודיעיני, בחשד שהתכוונו להפריע להתנהלות המצעד. בן גביר הוסיף כי "הפשיטה על בית המשפחה הבוקר לא תסיר את החרפה והפשלה המשטרתית בשנה שעברה ולא מתקנים עוול בעוול אחר, לא חוקרים אנשים חפים מפשע בחקירות שווא רק בגלל מעשים שעשה בן המשפחה". החמישה חתמו על צו הרחקה מירושלים בזמן האירוע.

המצעד יתחיל מחר בשעה 16:15 בגן הפעמון בבירה, כשבפתיחתו ייתבצע טקס קידושין של זוג גאה שבחר לחגוג את חתונתו באירוע. המצעד עצמו יוזנק בשעה 17:45, ויימשך עד לגן העצמאות בעיר. במהלך המצעד יעברו הצועדים ליד מקום הירצחה של שירה בנקי ז"ל, שנרצחה במצעד בשנה שעברה על ידי ישי שליסל, שם צפויים הצועדים להניח פרחים לזכרה.