השרה רגב נגד גלי צה"ל: "לשדר תכנית על מחמוד דרוויש? ירדו מהפסים"

שרת התרבות שוב עולה למתקפה נגד התחנה הצבאית - והפעם, על רקע הפרסום לפיו תופק בתחנה תכנית שתוקדש למשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש. "לא ייתכן שהציבור יממן תחנת שידור שנותנת במה לנרטיב פלסטיני המתנגד לעצם קיומה של ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית", תקפה. גלצ בתגובה: "החופש האקדמי מחייב אותנו לאפשר עושר רעיוני"

"בגלצ ירדו מהפסים". רגב (חדשות 2)

הקרב הבא של השרה רגב נגד גלי צה"ל: שרת התרבות מירי רגב הגיבה הערב (שלישי) בחריפות לפרסום לפיו תחנת הרדיו הצבאית תקדיש תכנית למשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"גלצ ירדה מהפסים", האשימה השרה רגב בתגובה לסיפור שהובא לראשונה באתר nrg. לדבריה של רגב, "תחנה ציבורית במשרד הביטחון לא יכולה להרשות לעצמה להעצים ולפאר את הנרטיב האנטי-ישראלי במסגרת תוכנית רדיו שתכליתה עיסוק ב'טקסטים מכוננים של הישראליות'".

"מחמוד דרוויש איננו ישראלי, הטקסטים שלו אינם ישראלים ומהותו התנגדות לערכים המרכזיים של החברה בישראל", הוסיפה רגב, "עלינו להילחם בתכני ההסתה הפלסטינים שמופיעים בספרי הלימוד ובאמצעי התקשורת שלהם ולא לתת להם במה נוספת במימון ציבורי, בתחנה צבאית".

"לא ייתכן שהציבור יממן תחנת שידור הפוגעת ברגשותיו ונותנת במה לנרטיב פלסטיני המתנגד לעצם קיומה של ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית", הבהירה רגב, "אני קוראת שוב לשר הביטחון ליברמן לעשות סדר. חייבים להוציא את גל"צ ממערכת הביטחון."

מגלצ נמסר בתגובה: "גלי צה"ל ייסדה בשנות השבעים את האוניברסיטה המשודרת כבמה רדיופונית המאפשרת לעולם האקדמיה להעשיר ולסקרן את מאזיני התחנה. במה זו מארחת בסמסטר הנוכחי שורה ארוכה ומגוונת של מרצים ונושאים ביניהם ,כאלו שהרצו על כתבי הרב קוק, ז'בוטינסקי, הרצל, נעמי שמר ומגילת העצמאות. אנו סבורים שהחופש האקדמי מחייב אותנו לאפשר את העושר הרעיוני שהיא מעמידה לרשות המאזינים".