"במכינה הרגשתי שאין לי זכות לחיות"

ט', בוגר המכינה בעלי המתגורר כיום עם בן זוגו, לא נותר אדיש לדבריו של הרב לוינשטיין נגד הקהילה הגאה. "אני לא מופתע, אבל אני חושב על הצעיר שצריך להתמודד עם הדברים", הוא אומר, "אני לא מצפה שישנו את ההלכה, אבל איש חינוך חייב לדעת מה ההשלכות של הדברים שהוא אומר"

דברי הרב לוינשטיין לא הותירו את ט', בוגר המכינה בעלי המתגורר כיום עם בן זוגו בירושלים, אדיש. כששמע את האמירות הקשות של הרב, בין היתר גם נגד הקהילה הגאה, החליט שאינו יכול לשתוק עוד ופרסם מכתב אותו הפנה לרב. בין היתר כתב בו כי "דבריך גרמו לי לשבת ולכתוב כדי להבהיר לך שגם לך יש אחריות בסבל של אותם הנערים, ובתחושה של כל צעיר שפגש בך או בדבריך והרגיש שהוא דפוק".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא הופתעתי מדברי הרב", מספר ט' בראיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי", "יש לו כריזמה ולהט סוחפים, אמת שהוא מאמין בה ומורה אותה לתלמידיו. כשאתה צעיר ומבלבל, זו אמת שעושה נעים בלב ואתה רוצה ללכת איתה", הוא מוסיף, "אך לאמת הזו יש מחירים, ואני לא מופתע שהרב עומד בצורה כה טעונה ובוטה ואומר את הדברים כפי שהוא אומר".

"כשהייתי במכינה היה לי קשה, ההתמודדות היא על גבול הבלתי אפשרית", משתף ט', "אתה מרגיש שאין לך זכות לחיות. אני מניח שיש אחרים שהרגישו בנוח לדבר עם הרבנים שלהם, וחשוב לומר שיש רבנים בציונות הדתית שמייצגים עמדה אחרת, וגם כאלה שגם אם הם מחזיקים בדעות דומות לאלו של הרב לוינשטיין, הם יודעים לנסח זאת בצורה אחרת".

ט' לא מתכחש לקושי שיש ליהדות לקבל הומוסקסואליות, לאור האיסור המפורש בתורה על משכב זכר. "אין לי ציפייה מאף רב שיקום וישנה את ההלכה היהודית", הוא מבהיר, "אני מכיר במורכבות הסוגיה ומבין את העמדה של רבני הציבור הדתי שלא יכולים לשאת את התופעה. הטענה שלי כלפיו היא כאיש חינוך", הוא מדגיש, "הרב לוינשטיין לא איש פרטי - אלפי אנשים שומעים אותו מדי שנה. הנער הצעיר שמתמודד עם הסוגיה הזו ושומע את הדברים צריך להתמודד עם עצמו בחיי היום יום לאחר מכן".

לדברי ט', "המסר הכי משמעותי שאני רוצה להעביר הוא בכלל לא לרב יגאל, כי הוא לא יחזור בו מהדברים שאמר, אלא לאותם נערים שצריכים להתמודד עם הדברים שלו. אותם נערים שקמים בבוקר ובטוחים שהם דפוקים, שאין להם עתיד ואין להם תקווה, שלא יודעים איך יסיימו את היום. אני רוצה לומר להם שבכל דרך שיבחרו - ואף אחד לא יכול לומר להם מה הדרך הזו - הכל יהיה בסדר. הדרך לא תהיה קלה, אבל אתם תעברו אותה", הוא מבטיח.