שנה לרצח שירה בנקי

בסוף השבוע ייערך מצעד הגאווה בירושלים. זה יקרה כמעט שנה אחרי הרצח של שירה בנקי ז"ל, הנערה בת ה-16 שנדקרה למוות מפני שצעדה באירוע הקודם. כתבנו היה שם היום, בדיוק בצומת שבו נדקרה, עם החברים של שירה, בהם אחד מהם שצעד לידה, נפצע, וניצל

מאז ההספד בהלוויה של שירה, אורי ומיקה בנקי מעדיפים שלא להיחשף למצלמות. אבל היום, ארבעה ימים לפני מצעד הגאווה בעיר, כאשר ברקע נשמעות שוב אמירות בוטות נגד הקהילה הגאה, הוריה של שירה באים להשמיע וגם לשמוע מסר אחר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הדברים שנשמעו מפיהם של רבנים, מנהיגים ואנשי רוח הכאיבו לי מאוד, אני מבקש לשוב ולהזכיר לכולם 'חביב אדם שנברא בצלם'", אמר ריבלין היום במפגש עם הוריה של שירה. "אדם באשר הוא אדם ללא הבדל דת גזע ומין - אני בטוח שגם הרבנים אליהם נושאים עיניים רבים מתלמידיהם, חלקם חברי הקהילה הלהט"בית בעצמם, ימצאו את הדרך להבהיר שאינם סבורים אחרת", הוסיף.

"אמירה ממלכתית ברורה, חזקה, נחרצת ופומבית בעד מתינות, סובלנות, קבלת האחר, היא הדבר שמדינת ישראל זקוקה לו היום יותר מכל דבר אחר", אמר אורי בנקי, אביה של שירה בתגובה לדברי הנשיא.

"זה שאני פה - זה הטיפול שלי"

הקורבן הראשון במסע הדקירות של ישי שליסל היה ירדן נוי, בן 25. "פעם ראשונה שאני כאן, ממש עומד כאן, עברתי פה באוטו, אבל רק לעמוד פה עושה לי מאוד רע", הוא מספר. "אני כן מנסה לשים את זה מאחורי ולא להתעסק בזה במישור היומיומי, גם זה שאני פה זה הטיפול שלי".

"כשראיתי את הנאום של לוינשטיין, התחושה העיקרית שהייתה לי בראש שהוא פשוט שמוק", אומר נדב חרובי, מי שהיה המחנך של שירה. "מילים כאלה ונאומים כאלה, בסופו של דבר הופכים למעשים", אמרה תמר שגיא, מורתה לתיאטרון של שירה. "ומישהו מקשיב, מפנים, ומבין שהוא צריך לצאת לדרך".

השנה, בניגוד לשנים קודמות חבריה ללימודים של שירה מתכוונים להגיע גם הם למצעד. "בדיוק כדי לתמוך במסר של שירה" הם אומרים.