"חוסאם ראה את העתיד שלו בצבא"

סמ"ר חוסאם טפאש ז"ל חזר לשירות רק לפני כשבועיים והתכוון להמשיך בקריירה צבאית, כך מספרים בני משפחתו בבית ג'אן. אמש חזר לבסיס יממה לפני התכנון והבוקר הוא נהרג מפיצוץ רימון רסס בכניסה למוצב 81. "רמת הגולן חטפה אותו מאיתנו", אמר היום אביו עבדאללה

אבל כבד בבית ג'אן (חדשות 2)

רק לפני כשבועיים חזר סמ"ר חוסאם טאפש (24) מבית ג'אן לצבא, לאחר שכבר לפני כשנה השתחרר משירות חובה. הבוקר (ראשון) הוא נהרג מפיצוץ רימון רסס בכניסה למוצב צבאי בחרמון, בתקרית שנסיבותיה עדיין נחקרות. מאז שעות הבוקר הגיעו עשרות חברים וקרובי משפחה לבית משפחת טאפש בבית ג'אן לנחם אותם על האסון הכבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא היה בן אדם משכמו ומעלה ואהב לעזור לכולם", סיפר אביו עבדאללה. "הוא היה אמור לחזור רק היום לצבא אבל פתאום אתמול החברים שלו התקשרו אליו. הוא אמר לי 'יש חבר בבעיה ואני רוצה להחליף אותו'".

פינוי הנפגעים בגולן (צילום תיעוד מבצעי הצלה יו"ש)

"אנחנו מאמינים בגורל וכנראה שזה היה הגורל שלו", הוסיף האב. "הוא היה בן אדם אחראי. רמת הגולן חטפה אותו מאיתנו". לדברי חסן, אחיו של חוסאם, מיד לאחר שחרורו שירת אחיו במשך כחצי שנה במילואים בתנאי קבע. "הוא רצה לבסס קריירה צבאית, הוא ראה את העתיד שלו שם", הוסיף האח. "הוא היה נשמה של בחור, בן אדם אכפתי, אהב לבלות ולצחוק. זאת אבדה גדולה למשפחה ולחברים".

שלמה זלמן ריינדנאו ז"ל

בפיצוץ נהרג גם סמל שלמה זלמן ריינדנאו, לוחם בגדוד "אסף" בעוצבת "עקבות הברזל", שעמד בש.ג. של המוצב הצבאי בזמן הפיצוץ. מהפרטים הידועים עד כה עולה שכוח הנדסה שחזר מסיור נעצר בכניסה למוצב, ומסיבה שאינה ידועה ירד הנהג - סמ"ר חוסאם טאפש - כשהרימון בידיו.