לא קיבל טיפ - ושבר את דלת הבניין

לאחר שאיחר בשעתיים במשלוח האוכל שהזמינו, החליטו בני זוג מתל אביב שלא לתת לשליח המסעדה טיפ, אך לא צפו את תגובתו האלימה. השליח החל לצעוק ולקלל את השניים, ולאחר מכן יצא מהבניין בסערה כשבדרך הוא מנפץ את דלת הזכוכית של הבניין. "הוא צעק והפנה אלינו קללות הומופוביות קשות", סיפרו בני הזוג

דלת הבניין השבורה (עומרי פיינשטיין)

עמרי וחן, בני זוג מתל אביב, התקשרו באחד הלילות השבוע להזמין לאכול ממסעדת "צ'ופ צ'ופ", מסעדה תאילנדית הסמוכה לביתם, וביצעו הזמנה. כשעה וחצי לאחר ביצוע ההזמנה התקשרו בני הזוג למסעדה, שם היו מופתעים לגלות שהשליח שכבר יצא אליהם מזמן, עדיין לא הגיע - והחלו בניסיונות לאתרו, ללא הצלחה. זמן קצר לאחר מכן, כשעתיים לאחר ביצוע ההזמנה, צלצל השליח בדלת, אך שום דבר לא הכין את בני הזוג להתנהגותו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"לקחתי ממנו את המנה למרות האיחור הגדול ולמרות שכבר לא רצינו לאכול והיינו עייפים", מספר עמרי בשיחה עם חדשות 2 Online. "באתי לסגור את הדלת והוא אומר לי: 'רגע, מה עם טיפ?'. בן זוגי חן ענה לו שהאוכל הגיע כעבור זמן ארוך מאוד ושאנחנו לא מעוניינים לתת לו טיפ".

בשלב הזה, מספר עמרי, השליח החל לצעוק עליהם ולקלל אותם קללות איומות: "הוא צעק ודיבר בשפה מגעילה, הוא הפנה אלינו קללות הומופוביות קשות". עמרי וחן מיהרו לסגור את הדלת, והשליח הזועם המשיך לקלל אותם ולצעוק בבניין, מה שגרם לשכנים לפתוח את הדלתות כדי להבין על מה המהומה בשעת לילה מאוחרת.

"הוא המשיך להשתולל, ואז שמענו פתאום רעש חזק של זכוכית מנופצת", מספר עמרי. "אחרי כמה דקות שבהן היינו שנינו בהלם ממה שקרה הרגע, ירדנו למטה לראות מה קרה וראינו שהדלת של הבניין מנופצת. שכנים שהיו למטה ראו אותו מנפץ אותה והולך משם".

"חשבנו שאחנו בטוחים בתל אביב"

"זה היה מאוד מפחיד, מישהו מגיע אליך ככה לפתח הבית, עצבני וזועם. אנחנו עדיין בפחד שהוא יכול לחזור ולפגוע בנו, הוא הרי יודע איפה אנחנו גרים", סיפר עמרי. "נורא פחדתי כשעמדנו מולו והוא קילל אותנו ככה. בן הזוג שלי חן נפצע באירוע הירי בברנוער, הוא עבר דברים קשים יותר מהאירוע הזה עם השליח, והוא הרגיע אותי".

"התחושה היא תחושה מאוד קשה", הוא מספר, "תמיד חשבתי שאני בטוח בתל אביב, ברגע שזה קורה ובא באלימות כזו זה מלחיץ וזה פוגע. סביר שבפעם הבאה, גם אם ארוחה מגיעה באיחור כזה גדול, ניתן טיפ בכל מקרה כדי שהשליח לא יקבל את זה רע ושזה לא יגיע למצבים כאלה".

בני הזוג שבו לדירתם, כשהם עדיין המומים - ואחרי שהתאוששו, יצרו קשר עם המסעדה על מנת להתלונן מיידית על השליח: "הסבירו לנו שם שהוא שליח של חברה חיצונית שהם עובדים איתה, 'התפנוקיה', והם העבירו לנו את הפרטים כדי שנוכל ליצור איתם קשר. הם גם לא הבינו איך ייתכן שקורה דבר כזה". כעת בני הזוג מתכוונים להגיש תלונה במשטרה כנגד השליח. במסעדה מיהרו לזכות אותם על ההזמנה שהגיעה באיחור כה גדול, הבהירו להם שהשליח פוטר מיידית מתפקידו - וכי הם יזכו בפעם הבאה לארוחה חינם על חשבונם.

מחברת המשלוחים "התפנוקיה" נמסר בתגובה: "אנחנו חברה ותיקה שפועלת כבר 28 שנים ומעולם לא קרה מקרה כזה. אנחנו לא מקבלים שום מקרה של גזענות או הומופוביה, ומבהירים שהעובד הזה פוטר מיד ולא יועסק יותר בחברתנו. אנחנו לא תמיד מודעים להתנהגותם של השליחים המועסקים בחברתנו, וטוב שהמקרה הזה הובא לידיעתנו והוא טופל במהרה ובדרגים הגבוהים ביותר. בנוסף לפיטוריו של העובד, נציגינו ביקשו מיד מהמסעדה שתפצה אותם על האיחור הגדול בהזמנה עם ארוחה חינם".

ממסעדת צ'ופ צ'ופ נמסר בתגובה: "מסעדת צ'ופ צ'ופ רואה בחומרה רבה את המקרה ומצרה על כך, המסעדה מפעילה שרות משלוחים דרך חברת משלוחים חיצונית בשם התפנוקיה איתה אנו בתהליכי עזיבה עקב המקרה, הלקוח זוכה במלוא סכום ההזמנה ויפוצה בהתאם".

לפניות לכתב: morl@ch2news.tv