"אם לא נקום מול המסיתים – יבוא הרצח הבא"

בני משפחתה של שירה בנקי ז"ל, שנרצחה במצעד הגאווה בירושלים בשנה שעברה, קוראים לציבור הרחב להגיע למצעד שיתקיים בבירה בשבוע הבא. "כל מי שחשובה לו הסובלנות – יכול וצריך למצוא את מקומו במצעד", אמר אורי, אביה של שירה

שירה בנקי ז"ל

שנה אחרי ששירה בנקי ז"ל נרצחה על ידי ישי שליסל במצעד הגאווה בירושלים - בשבוע הבא ישובו הצועדים לרחובות הבירה. בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו קורא אביה של בנקי לציבור הרחב להצטרף למצעד ולבטא מסר ברור בעד סובלנות ונגד אלימות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"סמוך אחרי הרצח של שירה היו קולות רבים שאמרו שאף אם הם לא מסכימים עם דרך החיים הלהט"בית ומתנגדים לקיומו של המצעד בירושלים - הם אינם מקבלים בשום צורה את האלימות כדרך לגיטימית לניהול המחלוקת", כתב אורי בנקי.

מעצרו של שליסל במצעד הגאווה (רויטרס)

"לכל הקולות הללו - אנו מצפים לראותכם השנה ובשנים הבאות", הוסיף. "המצעד בירושלים הוא לא רק מצעד תמיכה בקהילה, הוא מצעד לתמיכה ברעיונות של סובלנות וקבלת האחר ומבחינתנו הוא גם מצעד שמסמל התנגדות נחרצת לאלימות כאמצעי ביטוי בוויכוח ציבורי מכל סוג שהוא".

"שירה לא הייתה חברה בקהילה, אבל חשבה שאדם הוא אדם ובוודאי שאין לבזותו או להתעמר בו בגלל נטייתו המינית. לעומתה, אחרים סברו וסוברים כי מותר ללעוג, לבזות, לשנוא ולהסית לאלימות ולרצח; וכל אלה - במודע ושלא במודע - עומדים מאחורי הרצח. אם לא נקום ונעמוד מולם - יבוא הרצח הבא. כל מי שחשובה לו סובלנות בירושלים ובמדינה בכלל - יכול וצריך למצוא את מקומו במצעד. אתם מוזמנים להביא פרחים – יהיה מקום להניח אותם היכן שבשנה שעברה נשלפה סכין".