התאונה הקטלנית בחשמונאים: "הנהג ידע שהמקדח לא קשור כנדרש"

מחקירת התאונה סמוך למודיעין עילית עולה כי המקדח שנפל על עוברי אורח לא היה מעוגן למשאית לפי הכללים. עוד עולה כי לפני התאונה, בה נהרגה אישה כבת 40 ובת 5 נפצעה אנושות, נסע נהג המשאית במהירות מופרזת

זירת התאונה, הבוקר (דוברות מחוז ש"י במשטרה)

התפתחות בחקירת התאונה הקטלנית בחשמונאים: מחקירת המשטרה עולה כי נהג המשאית שהוביל את הכלי ההנדסי הכבד היה מודע לכך הכלי לא היה קשור כנדרש למשאית - מה שהוביל לבסוף להתנתקותו מהמשאית ולמחיצתה למוות של אישה כבת 40.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בחקירה התברר כי הנהג לא קשר את המקדח בצורה התקנית כפי שנקבע בכללים המחייבים בסוג כזה של מקדח. עוד עולה מהחקירה כי טרם האסון הוא עקף במהירות מופרזת רכב אחר סמוך לכיכר בה אירעה התאונה. הנהג נעצר ויובא לדיון בהארכת מעצרו.

מלבד ההרוגה, בתאונה נפצעה אנושות ילדה בת 5 ומספר עוברי אורח נוספים נפצעו קשה. אמה של הילדה פונתה במצב קל לבית החולים תל השומר. 

ההתהפכות אירעה סמוך לשעה 07:30 בכביש 446, בכניסה ליישוב חשמונאים, הסמוך למודיעין עילית. צוותי חילוץ וכבאות ששמעו את קריאות האזרחים מיהרו למקום וחילצו את הנשים והילדה שהיו לכודות מתחת לכלי והחלו במתן טיפול רפואי.

בשעות הבוקר אירעה תאונה קשה נוספת בכביש 90: תשעה בני אדם נפצעו, בהם אישה כבת 30 במצב אנוש שמותה נקבע לאחר מכן, בהתנגשות שני כלי רכב כ-5 קילומטרים דרומית לצומת הערבה. חובשים ופאראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום עם שלוש ניידות טיפול נמרץ, חמישה אמבולנסים, מסוק מד"א ומסוק צבאי העניקו טיפול רפואי לתשעת הפצועים אך נאלצו לקבוע את מותה של הפצועה אנוש. בנוסף פונו לבית החולים סורוקה ארבעה פצועים במצב בינוני, וארבעה במצב קל.