קשיי הנגישות משאירים את הקשישים מחוץ למועדון גיל הזהב

3 מדרגות ודלתות צרות מקשות על חייהם של בני הגיל השלישי שנעזרים בכסאות גלגלים בעיר חולון. מבקר העירייה דיווח על הליקוי כבר לפני 7 שנים, אך מאז לא הותקנה רמפה במקום, ודלתות הכניסה הצרות שלא מאפשרות תנועה בכסאות לא הורחבו. מהעירייה נמסר: "רק עכשיו נקנה המבנה - נערכים לשיפוצו"

קשיי נגישות במועדון גיל הזהב: קשישים המרותקים לכיסאות גלגלים המעוניינים להשתתף בפעילויות העשרה במועדון גיל הזהב ברחוב חובבי ציון בחולון, נתקלים במספר בעיות. כבר בכניסה למועדון מחכות להם 3 מדרגות גדולות, ומבלי רמפה או כניסה חלופית, סביר שהם יישארו בחוץ.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מלבד הבעיה בכניסה ובהנחה שהצליחו להתגבר על המדרגות, הקשישים ימצאו מכשול נוסף - דלת הכניסה. הדלת צרה מידי עבור כיסא הגלגלים ואם יתעקשו להיכנס, יוכלו לעשות זאת בהליכה בלבד.

גם בתוך המועדון שמיועד לבני הגיל השלישי הדלתות צרות מידי עבור הכיסאות ממש כמו בכניסה. בשיחה עם חדשות 2 Online עובדת במועדון לגיל הזהב מספרת כי היא מקבלת פניות רבות בנוגע לבעיות הנגישות במקום והיא מנסה לשכנע את הקשישים להגיע.

"רובם מסרבים לבוא מאחר וזה מקשה עליהם", היא מספרת. "הכיסא לא נכנס לחדרים והם לא יכולים להסתובב - חבל שלא מסדרים לנו את זה".

מבקר העירייה דיווח על הליקויים האלו במועדון לקשישים ועל בעיות נוספות כבר בשנת 2009. אך מאז, ולמרות שלא מדובר בליקויים שקיים קושי רב לסדרם, הם עדיין לא סודרו וחלק מהקשישים נאלצים להישאר בביתם.

מעיריית חולון נמסר בתגובה:

"רק לאחרונה הסתיים הליך משפטי שבמסגרתו הועבר המבנה לבעלותה המלאה של העירייה. לפיכך, עד להשלמת הרכישה לא יכלה העירייה להשקיע במבנה, כעת נערכת העירייה לשיפוצו הכולל של המבנה ולהנגשתו".