פרסום ראשון: מבקר המדינה יבחן התנהגותו של אורי יוגב

יוסף שפירא יערוך ביקור יוצא דופן במשרדי רשות החברות הממשלתיות על מנת לוודא כי ראש הרשות אורי יוגב, איננו מתנכל לראש יחידת החשבונאות ברשות שסיפק חומרים רבים נגד אורי יוגב, בהם אף חשדות לכאורה לפלילים. כמו כן ידרוש המבקר לקבללידיו חומרים שיוגב נמנע עד כה מלהעביר אליו

דורש שיתוף פעולה. שפירא ויוגב (יצחק הררי, פלאש 90)

פרסום ראשון: בעקבות הפרסום בחדשות 2 כי בדיקת מבקר המדינה העלתה חשד לעבירות פליליות נגד מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב וכי יוגב מסרב לשתף פעולה עם החקירה נגדו, יגיע היום (שלישי) מבקר המדינה יוסף שפירא לביקור יוצא דופן במשרדי הרשות, לבחון את התנהלותו של יוגב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בביקורו מבקש המבקר לוודא כי אורי יוגב איננו מתנכל לחיים פישר, ראש יחידת החשבונאות ברשות החברות הממשלתיות, שקיבל מהמבקר צו הגנה לחושפי שחיתויות לאחר שסיפק חומרים רבים נגד אורי יוגב, בהם אף חשדות לכאורה לפלילים. כמו כן ידרוש המבקר חומרים שאורי יוגב נמנע מלהעביר אליו.

"מדובר בסיור מקצועי שגרתי שמבקר המדינה וצוותו נוהגים לעשות בגופים מבוקרים", נמסר בתגובה ממשרד מבקר המדינה. "מדרך הטבע הם יעמדו מקרוב על סביבת העבודה ועל תנאי העבודה של חיים פישר שאכן קיבל צו הגנה".

לפני מספר חודשים העביר מבקר המדינה ליועץ המשפטי לממשלה חשדות לעבירות פליליות שביצע יוגב, אך מספר חודשים לאחר מכן כתב המבקר ליועמ"ש כי מר יוגב איננו משתף פעולה עם הבדיקה הנערכת בעניינו.

"הצוות לא קיבל את כל המידע שדרש והרשות לא מסרה לצוות הביקורת את כל תכתובות הדואר האלקטרוני הנוגעות לעבודת הוועדה, על אף דרישה מפורשת למסרם", נכתב ממשרד המבקר במכתב שנשלח ליוגב והעתקים ממנו נשלחו גם ליועמ"ש ולשר האוצר. "הצוות אף לא קיבל גישה למערכות המחשוב של הרשות".

חשד לניגוד עניינים ומינויים בלתי תקינים

על פי המכתב, צוות הביקורת של משרד מבקר המדינה דן עם אנשי רשות החברות הממשלתיות "על ליקויים מהותיים לכאורה בתהליך מינוי רו"ח בכמה חברות ממשלתיות". עוד נכתב כי "ליקויים אלו מעלים סימן שאלה בנוגע לתקינות מינוי רו"ח באותן חברות".

החשדות המדוברים נגד יוגב צצו ביקורת המדינה שנעשתה בחברת "מקורות" ובחברת "מקורות ייזום". החומר מעלה חשד גם לפעולה בניגוד עניינים בתקופה שבה ניהל יוגב את חברת White Water. כמו כן, עלו חשדות למינויים בלתי-תקינים ולחלוקת עבודה על-ידי יוגב בעת שהוא משמש כמנהל רשות החברות הממשלתיות.