תוך שעות: 4 הרוגים בתאונות דרכים‎

בוקר קשה בכבישים: אישה נהרגה וילדה נפצעה אנוש כשטרקטור נפל ממשאית ופגע בהן בכניסה ליישוב חשמונאים. בתאונה בכביש הערבה נהרגה אישה ו-8 נפצעו. הלילה: שני צעירים נהרגו באזור בית קמה בהתהפכות רכב פרטי‎

אישה בת 40 נהרגה הבוקר (שלישי) וילדה כבת 5 נפצעה אנוש לאחר שטרקטור שנפל ממשאית בכיכר חשמונאים סמוך למודיעין עילית פגע בהן. אמה של הילדה נפצעה באורח קל בתאונה. צוותי מד"א פינו את הפצועות תוך פעולות החייאה לבית החולים תל השומר, שם נקבע מותה של האישה שפונתה במצב קשה ולא יציב. בשעות הלילה והבוקר נהרגו שלושה בני אדם נוספים בתאונות ברחבי הארץ.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ההתהפכות אירעה סמוך לשעה 07:30 בכביש 446, בכניסה ליישוב חשמונאים: צוותי חילוץ וכבאות ששמעו את קריאות האזרחים מיהרו למקום וחילצו את הנשים והילדה שהיו לכודות מתחת לכלי והחלו במתן טיפול רפואי.

צוותי כבאות הוזעקו לפנות את הפצועות (דיווחי הרגע)

מהמשטרה נמסר כי מחקירה ראשונית עולה שמדובר במשאית שהובילה מקדח גדול: כלי הרכב נסע בכיכר חשמונאים במהלך הנסיעה, ובכיכר התהפך המקדח על המדרכה. בוחני אגף התנועה של מחוז ש"י פתחו בחקירת התאונה.

הפצועות פונו לבית החולים תל השומר (דיווחי הרגע)

3 הרוגים נוספים בתאונות משעות הלילה

בשעות הבוקר אירעה תאונה קשה נוספת בכביש 90: תשעה בני אדם נפצעו, בהם אישה כבת 30 במצב אנוש שמותה נקבע לאחר מכן, בהתנגשות שני כלי רכב כ-5 קילומטרים דרומית לצומת הערבה. חובשים ופאראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום עם שלוש ניידות טיפול נמרץ, חמישה אמבולנסים, מסוק מד"א ומסוק צבאי העניקו טיפול רפואי לתשעת הפצועים אך נאלצו לקבוע את מותה של הפצועה אנוש. בנוסף פונו לבית החולים סורוקה ארבעה פצועים במצב בינוני, וארבעה במצב קל.

פאראמדיק מד"א בצלאל בן חמו וחובש רפואת חרום במד"א אלי שריקי, שהגיעו לזירת התאונה, סיפרו: "המראה היה קשה, ראינו שני רכבים מעוכים כשמנוע של אחד הרכבים עף למרחק. רכב אחד היה על הכביש והשני במרחק 100 מטר בשדה. בכל רכב נסעו חמישה נוסעים, ברכב שהתהפך לשדה הייתה אשה בשנות ה-30 מחוסרת הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה, ללא נשימה וללא דופק. לאחר נסיונות החייאה בסיוע כוח רפואה של צה"ל נאלצנו לקבוע את מותה בשטח".

"ברכב השני שבו נסעו גבר ואשה בשנות הארבעים, היו שני נערים כבני 16 וילד כבן 10 נלכד נער כבן 17 כשהוא בהכרה, תוך חילוצו מהרכב הענקנו לו טיפול רפואי ולאחר מכן העברנו את כל הפצועים לשלושת המסוקים שנחתו בסמוך ופינו את הפצועים".

במהלך הלילה, סמוך לשעה 03:00, נהרגו שני צעירים כבני 20 לאחר שהתהפכו עם הרכב בו נסעו בכביש 264, סמוך ליישוב שובל לכיוון בית קמה. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בשניים פעולות החייאה אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותם בזירה. שני צעירים נוספים גם הם בני 20 נפצעו קשה בתאונה. לאחר קבלת טיפול ראשוני בשטח פונו הפצועים על ידי צוותי מד"א לבית החולים סורוקה כשהם סובלים מפגיעה רב מערכתית.

זירת התהפכות הרכב בדרום (דוברות מד"א)

"כשהגענו למקום ראינו בשדה במרחק של כ-50 מטר מהכביש רכב שהתהפך מספר פעמים ועף לשדה", סיפר פאראמדיק מד"א דני שטרקמן שהגיע למקום. "ירדנו רגלית עם אלונקות וציוד רפואי, מחוץ רכב שכבו ארבעה צעירים כבני 20. ערכנו מיון ראשוני מהיר , שניים היו מחוסרי הכרה וללא סימני חיים ולאחר זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותם בשטח. שני האחרים היו בהכרה וסבלו מפגיעה רב מערכתית, פינינו אותם לבית חולים תוך טיפול רפואי כשמצבם מוגדר בינוני עד קשה".