משפחת שאול עיכבה משפחות מחבלים מחוץ לכלא נפחא

במשך 4 שעות הפגינה משפחתו של אורון שאול ז"ל, חלל צה"ל שגופתו מוחזקת בידי חמאס, מחוץ לכלא נפחא: רק בסיוע משטרתי התאפשרו הביקורים

בני משפחתו של חלל צה"ל הנעדר, אורון שאול, הגיעו הבוקר (שני) מלווים בעשרות תומכים לכלא נפחא בדרום, שם הם ניסו למנוע ממשפחותיהם של אסירי חמאס להיכנס למתקן ולבקרם.  משפחת שאול דורשת מהמדינה למנוע מהאסירים הטבות, עד שבנם יוחזר לישראל.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בני המשפחה שהו מחוץ לכלא במשך 4 שעות. "עצרנו בגופנו את משפחות אסירי החמאס, שביקשו להיכנס למתחם הכלא בחסות משטרת ישראל", אמרו נציגי המשפחה שסיפרו כי התפתח עימות פיזי ומילולי בין הצדדים. בהתערבות המשטרה התאפשרה בסופו של דבר כניסתם המאוחרת של משפחות האסירים לביקור.

נציג המשפחה הסביר את מטרת המאבק לחדשות 2 Online: "אנחנו דורשים שאם תתבצענה פעולות הומניטריות כמו ביקורי משפחות, מתן תקציבים לקנטינה וצפייה בטלוויזיה יתקבלו אותן הטבות גם בצד השני".

"אם צריך, נתעמת"

"הרעיון הוא לתת להם כשהצד השני נותן לנו", הסביר הנציג, שאמר כי הלחץ מכוון לכל תושבי רצועת עזה. "אנחנו רוצים לתת את המינימום לרצועה במסגרת אמנת ז'נבה. לא יעלה על הדעת שנישאר באותו מצב שבו אין לנו מידע על הבנים שנמצאים שם כבר שנתיים".

"אנו מצפים שישראל תסגור את כרם שלום לסחורות ותאפשר רק תרופות ואוכל בסיסי", הוא הוסיף. "כשהלחץ יבוא מהעזתים על חמאס הוא יתחיל לשחרר את כל העניין וככה העניין ייפתר".