"אין כאן משפחה שלא נפגעה מהטרור"

יישוב שלם יוצא לצעוד ולזעוק את מחיר הדמים שהוא משלם בגל הטרור: בשעה זו מתקיימת צעדה של משפחות נרצחי הטרור מעתניאל וקרוביהם, מצומת אדוריים שבכביש 60 - שם נורה ונרצח הרב מיכאל מרק - אל ההתנחלות עתניאל, מקום מגוריו, שם תתקיים עצרת לזכר נפגעי הטרור מהיישוב. "כואבים את מותם, אך לא נשברים"

שבוע לאחר שהובא למנוחות מיכאל מרק ז"ל שנרצח בפיגוע הירי בכביש 60, יצאו היום בני משפחות קורבנות הטרור מעתניאל, שם מתגוררת משפחתו של מיכאל, לצעדה לזכר הקורבנות. מאות הצועדים יצאו מצומת אדוריים שבכביש 60, שם נרצח הרב מיכאל מרק, אל עתניאל שם תתקיים עצרת לזכר נפגעי הטרור מהישוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין הצועדים גם אורית מרק, בתו של מיכאל ז"ל ורננה מאיר, בתה של דפנה מאיר ז"ל שנרצחה בעתניאל לפני כחצי שנה. ב-20 השנים האחרונות נרצחו 11 מתושבי עתניאל, יישוב קטן בדרום הר חברון, בפעולות טרור, כשהאחרונים בהם דפנה מאיר ז"ל ומיכאל מרק ז"ל נרצחו שניהם רק בחצי השנה האחרונה.

"אנחנו בוכים וכואבים אבל לא נשברים", אמרו אורית ורננה. "אין בישוב מישהו שהפיגועים לא נגעו בו. בצעדה נעבור באותו המקום בו נרצחו הרבה מתושבי היישוב ואנחנו בוכים את המוות שלהם, אבל עם זאת אנחנו חזקים ולא נשברים".

מאות בני משפחה וחברים הגיעו לפני כשבוע לבית הכנסת בעתניאל בכדי לקחת חלק במסע ההלוויה של מיכאל מרק ז"ל שנרצח בפיגוע הירי בכביש 60 כשנסע עם אשתו וילדיו ברכב המשפחתי. "אני לא מאמינה שאנחנו נפרדים", ספדה לו בתו אורית. "רק לפני רגע עמדת איתי וחיזקת אותי. אמרת שלא תעזוב. אבל עכשיו אלוהים לקח אותך. כל הזמן אמרנו שאבא שבשמיים לוקח את הטובים ביותר, ואתה, אבא, הכי מדהים בעולם".

ילדיו של מיכאל מרק בהלוויתו

"אבא שלי היקר, כמה טוב הוספת לעולם", המשיכה. "כמה תרמת, כמה נתת מעצמך לאחרים, כל כך הרבה עשית למען אחרים. אני אוהבת אותך ואני ממש שמחה ושהספקתי להגיד לך את זה כל כך הרבה פעמים. תראה אותנו, שבורים אבל כל כך חזקים, והכול מהחינוך שלך". אמם של הילדים, חווה מרק, שנפצעה בפיגוע הירי עדיין מאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.