משפחת שאול עתרה לבג"ץ: "למנוע מאסירי חמאס לצפות בגמר היורו"

מאבקה של משפחת החייל אורון שאול בהטבות להם זוכים אסירי חמאס בבתי הכלא בישראל נמשך. אחרי שבשבוע שעבר, דרשו משב"ס למנוע מהם לצפות במשחקי היורו, הם מבקשים לאסור עליהם לצפות במשחק הגמר בין צרפת ופורטוגל שייערך הערב. שב"ס: "שידורי ערוץ 2 נקלטים בכל בתי הכלא ואין הבדל בין אסירים ביטחוניים לפליליים"

עתרה לבג"ץ. זהבה שאול (Flash90, Basel Awidat)

אסירי חמאס לא יצפו בגמר היורו? הוריו של אורון שאול עתרו הבוקר (ראשון) לבג"ץ, בדרישה לבטל את ההטבות להם זוכים אסירי חמאס בבתי הכלא בישראל - בהם גם דרישה למנוע מהם לצפות הערב במשחק הגמר של אליפות אירופה בכדורגל, בין צרפת לפורטוגל.

 לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

"דווקא בימים קשים כימים אלה", נכתב בעתירה, "לפתוח את כל הערוצים, הן המסחריים והן הציבוריים, המשדרים את משחקי היורו לאסירים הביטחוניים הפלסטיניים, שרובם ככולם, אסירים המשתייכים לתנועת החמאס? במקום להתגייס למאמצים לכפות על חמאס לנדב אינפורמציה על גורלם של אורון שאול והדר גולדין על ידי שלילת חלק מהפריבילגיות המוענקות לאסירי חמאס, התקבלה החלטה הזויה לחלוטין לאפשר להם לצפות בחינם בכל משחקי היורו. זו הטבה שניתנת לאסירים שרצחו בדם קר עשרות אזרחים חפים מפשע".

העתירה מגיעה לאחר שבני משפחת שאול פנו בשבוע שעבר לשירות בתי הסוהר בדרישה למנוע מאסירי חמאס צפייה במשחקי היורו - אלא שמכתבם לא נענה. "לא קיבלנו תשובה משב"ס למכתב שהגשנו בשבוע שעבר - וברגע שלא קיבלנו תשובה, החלטנו להגיש עתירה לבג"ץ על מנת שלא יתנו להם את ההנאה הזו", מסרה אמו של אורון, זהבה שאול, בשיחה עם חדשות 2 Online. 

בשב"ס ימנעו מאסירי חמאס לצפות במשחק? (משה שי / פלאש 90)

"לי זה חורה. למה הם צריכים לראות את המשחק ולקבל צ'ופרים כשהבן שלי נמצא בעזה ובטוח שלא מקבל צ'ופרים?", מוסיפה שאול. "זו רק ההתחלה - ואנחנו מתכוונים להילחם לשלול מהם הטבות נוספות. אין סיבה לתת להם את ההנאה הזו, אני לא מבינה את הבהילות הזו לתת להם הטבות".

"בשב"ס התעלמו ממכתבה של משפחת שאול - ונכון להיום בבוקר לא נתקבלה כל תגובה מהם וככל הנראה שבמכוון", מוסר פרקליטה של המשפחה, עו"ד אפרים דמרי. "הם מחכים שהגמר יסתיים והפושעים המחבלים יוכלו לראות את המשחק - וכך נראה שתשובת שב"ס מתייתרת. אחרי שהיורו יסתיים, בכוונתנו לבקש ולשלול מאסירי חמאס הטבות נוספות".

עו"ד אפרים דמרי (יח"צ)

בעתירה שהגישו בני משפחת שאול לבית המשפט הם דורשים לחסום את שידור משחק הגמר, גם אם הוא משודר בערוץ ציבורי. במענה לשאלת חדשות 2 בכל האמור לסוגיית שידור משחק הגמר בבתי הכלא בכללותה, נמסר משירות בתי הסוהר כי "שידורי ערוץ 2 נקלטים בכל בתי הסוהר, ללא כל הבדל בין אסירים ביטחוניים לפליליים".

"נדהמנו לגלות על ההחלטה לאשר הטבות לאסירי חמאס"

כבר בשבוע שעבר, פנו בני משפחת שאול לנציבת שב"ס, לשר ארדן ולחברי הצוות בראשות ראש הממשלה, בדרישה לביטול הטבות הניתנות לאסירי החמאס בבתי הכלא בישראל. "נדהמנו לגלות כי החלטת לאשר מתן שלל הטבות ל-3,500 אסירים מארגון החמאס הכלואים בבתי הסוהר בישראל", כתבו ההורים לנציבה, רב גונדר עפרה קלינגר. "זאת, לרבות הגדלת תקציב הקנטינה ב-200 שקלים, פתיחת ערוצי ספורט לצפייה בשידורי טורניר היורו 2016, והוספת ביצים רכות בארוחות".

אחרי היורו - ידרשו לשלול עוד הטבות (רויטרס)

"בלתי מתקבל על הדעת שאסירי החמאס ייהנו מתנאים מפליגים ויזכו לשלל הטבות נוספות, בעוד שהארגון מסרב להשיב את בננו אורון וסגן הדר גולדין, שנפלו בשבי במבצע 'צוק איתן'", המשיכו ההורים. "להזכירך, רק בישיבת הקבינט בשבוע שעבר הודיע ראש הממשלה על הקמת ועדה שתפקידה ליצור מנופי לחץ על החמאס לצורך השבת השבויים. לאור כל זאת, אנו מצפים שתפעלי לביטול החלטתך למתן ההטבות לאלתר".